23-02-2018

Informujemy, że na zlecenie Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego wykonywane są pomiary geodezyjne budynków przez firmę OPGK... więcej

Gmina Ropczyce z bardzo wysoką oceną pre-ratingową!

22-02-2018

Gmina Ropczyce otrzymała bardzo wysoką - pomiędzy AAA a BBB+ - ocenę pre-ratingową agencji INC Rating Sp. z o.o. z Poznania,... więcej

Gminny Program Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

20-02-2018

W 2018 r. obchodzimy 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym Samorząd Ropczyc swoimi działaniami... więcej

Zapisy na listę rezerwową w ramach projektu OZE

23-02-2018

Zapraszamy mieszkańców Gminy Ropczyce zainteresowanych wymianą pieców węglowych na kotły centralnego ogrzewania opalane biomasą... więcej

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018

Konkurs Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego więcej

Informacja ARiMR

20-02-2018

Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich złożonego w roku... więcej

Pierwszy czujnik jakości powietrza w Ropczycach!

14-02-2018

Wczoraj o godzinie 14:00 na Urzędzie Miejskim w Ropczycach uruchomiono czujnik jakości powietrza więcej

Aktywne ferie w gminie Ropczyce

13-02-2018

11 lutego br. zakończyły się w naszym województwie ferie zimowe. W jednostkach organizacyjnych gminy Ropczyce odbyły się rozmaite... więcej

W sierpniu rusza budowa nowego ronda w Ropczycach

09-08-2017

9 sierpnia br. Gmina Ropczyce podpisała umowę na zadanie pn. „Rozbudowa skrzyżowania ulicy Mickiewicza z ulicą Witosa i ulicą NMP w Ropczycach” polegającego na budowie ronda. Wykonawcą  została ropczycka firma EUROVIA POLSKA. Pierwsze prace powinny rozpocząć się w połowie sierpnia i potrwać do połowy listopada br. Celem zmniejszenia utrudnień w ruchu komunikacyjnym związanym z prowadzeniem robót, wykonawca będzie realizował zadanie w systemie dwu zmianowym. Wartość robót w przetargu wynosi ponad 1 mln zł. Kwota w 100% pochodzić będzie z budżetu Gminy Ropczyce. Będzie to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w mieście w roku bieżącym.

W rejonie ww. ulic w godzinach szczytu utrudniony jest ruch zarówno pojazdów jak i pieszych ze względu na bliskie sąsiedztwo szkół oraz sklepów. Nowe rondo na skrzyżowaniu usprawni ruch i znacząco poprawi bezpieczeństwo. Średnica nowego ronda wyniesie 26 m, przebudowane zostaną chodniki, miejsca postojowe, zatoka autobusowa, oświetlenie drogowe, sieć teletechniczna, wodociągowa, gazowa oraz elektroenergetyczna.

W związku z przebudową skrzyżowania należy się spodziewać utrudnień w ruchu. Przewidziane zostaną objazdy o których poinformujemy w najbliższym czasie.