Zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzania wakacji

03-07-2018

Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają dzieci... więcej

Gnojnickie Lato

19-07-2018

22 lipca 2018 r. o godz. 16.00 na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Gnojnicy Dolnej, odbędzie się impreza plenerowa, piknik... więcej

V Ropczycki Maraton Rowerowy

16-07-2018

Szprycha - Podkarpackie Maratony Rowerowe oraz Ropczyckie Rowerowe Stowarzyszenie „Składak” i Ropczyckie Centrum Sportu i... więcej

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

12-07-2018

12 lipca br. po raz pierwszy obchodzony był w naszym kraju Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. więcej

Konkurs ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej

12-07-2018

Ogłoszony został konkurs ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej pn. "Programu szczepień profilaktycznych... więcej

Dofinansowanie na wyposażenie WCK w Gnojnicy Dolnej

12-07-2018

Gmina Ropczyce uzyskała dofinansowanie w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi 2017-2020 na zakup sprzętu nagłaśniającego i... więcej

Remont infrastruktury drogowej w gminie Ropczyce

10-07-2018

Samorząd Ropczyc realizuje kolejne inwestycje drogowe mające na celu poprawę infrastruktury w naszej gminie. Jednym z... więcej

Konwent Wójtów i Burmistrzów

06-07-2018

6 lipca br. w Urzędzie Miejskim w Ropczycach odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów. więcej

W sierpniu rusza budowa nowego ronda w Ropczycach

09-08-2017

9 sierpnia br. Gmina Ropczyce podpisała umowę na zadanie pn. „Rozbudowa skrzyżowania ulicy Mickiewicza z ulicą Witosa i ulicą NMP w Ropczycach” polegającego na budowie ronda. Wykonawcą  została ropczycka firma EUROVIA POLSKA. Pierwsze prace powinny rozpocząć się w połowie sierpnia i potrwać do połowy listopada br. Celem zmniejszenia utrudnień w ruchu komunikacyjnym związanym z prowadzeniem robót, wykonawca będzie realizował zadanie w systemie dwu zmianowym. Wartość robót w przetargu wynosi ponad 1 mln zł. Kwota w 100% pochodzić będzie z budżetu Gminy Ropczyce. Będzie to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w mieście w roku bieżącym.

W rejonie ww. ulic w godzinach szczytu utrudniony jest ruch zarówno pojazdów jak i pieszych ze względu na bliskie sąsiedztwo szkół oraz sklepów. Nowe rondo na skrzyżowaniu usprawni ruch i znacząco poprawi bezpieczeństwo. Średnica nowego ronda wyniesie 26 m, przebudowane zostaną chodniki, miejsca postojowe, zatoka autobusowa, oświetlenie drogowe, sieć teletechniczna, wodociągowa, gazowa oraz elektroenergetyczna.

W związku z przebudową skrzyżowania należy się spodziewać utrudnień w ruchu. Przewidziane zostaną objazdy o których poinformujemy w najbliższym czasie.