Sukcesy dzieci z Niedźwiady

13-12-2018

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej zdobyli I nagrodę w eliminacjach finałowych na Podkarpackim Konkursie... więcej

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

13-12-2018

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego... więcej

Podatki lokalne szósty rok bez zmian. Nieunikniony wzrost opłat...

12-12-2018

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach podjęte zostały uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatków lokalnych. więcej

Wyróżnienie dla sołectwa Lubzina

10-12-2018

Rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś Podkarpacka 2018” więcej

Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Wigilię

10-12-2018

Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Miejski w Ropczycach będzie czynny w godzinach 7.30 - 15.00. więcej

Gmina Ropczyce inwestuje w ochronę środowiska

05-12-2018

Obecnie trwa rozbudowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Masarskiej. Kolejnym planowanym dużym... więcej

Pomoc finansowa Gminy Ropczyce na zakup sprzętu medycznego

05-12-2018

W grudniu br. Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak podpisał umowę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej dla Zespołu Opieki Zdrowotnej... więcej

Zarządcy dróg w gminie Ropczyce

05-12-2018

Organizacja zarządzania drogami publicznymi na terenie Miasta i Gminy Ropczyce więcej

Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości w Ropczycach

13-11-2017

11 listopada, Dzień Niepodległości, to niezwykłe święto. Przypomina nam Polakom o trudnej historii, a także pozwala godnie honorować wielkich bohaterów. Ropczyckie obchody uroczystości w 99. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, tradycyjnie rozpoczęły się z mszą św. za Ojczyznę z intencji Samorządu. Kościół farny zgromadził mieszkańców, samorządowców, liczne poczty sztandarowe oraz młodzież. Koncelebrze przewodniczył ks. Tadeusz Polak - proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla. Po zakończeniu nabożeństwa burmistrz Ropczyc, Zastępca oraz Prezydium Rady Miejskiej, złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi ofiarom wojen i księdzu Jerzemu Popiełuszko, umieszczonymi na południowej stronie kościoła farnego. Następnie kwiaty zostały złożone pod Pomnikiem Papieża Jana Pawła II, a dalsza uroczystość kontynuowana była w rynku pod Pomnikiem Pamięci.

Po złożeniu kwiatów przez Posła RP, delegacje samorządów, służb mundurowych, instytucji, przedstawicieli zakładów pracy, firm i placówek oświatowych, burmistrz Bolesław Bujak w krótkim okolicznościowym przemówieniu przypomniał o historii odzyskania niepodległości. Nawiązał także do przyszłorocznych obchodów jubileuszowej setnej rocznicy, którą w szczególny sposób Samorząd Ropczyc będzie chciał przygotować. Burmistrz wszystkim uczestnikom świętującym rocznicę odrodzenia suwerennego państwa polskiego, którzy wspólnie manifestują dumę z naszej historii i miłość do Ojczyzny przekazał serdeczne podziękowania.

Następnie zebrani przeszli do Centrum Kultury gdzie po historycznym wykładzie dr Grażyny Woźny odbył się program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 5. W patriotycznym montażu słowno-muzycznym przybliżyły historię Polski i ciężką drogę do odzyskania niepodległości. W foyer Centrum Kultury uroczystości towarzyszyła wystawa tematyczna przygotowana przez Miejską i Powiatowa Bibliotekę Publiczną.