Gmina Ropczyce z bardzo wysoką oceną pre-ratingową!

22-02-2018

Gmina Ropczyce otrzymała bardzo wysoką - pomiędzy AAA a BBB+ - ocenę pre-ratingową agencji INC Rating Sp. z o.o. z Poznania,... więcej

Gminny Program Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

20-02-2018

W 2018 r. obchodzimy 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym Samorząd Ropczyc swoimi działaniami... więcej

Zapisy na listę rezerwową w ramach projektu OZE

23-02-2018

Zapraszamy mieszkańców Gminy Ropczyce zainteresowanych wymianą pieców węglowych na kotły centralnego ogrzewania opalane biomasą... więcej

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018

Konkurs Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego więcej

Informacja ARiMR

20-02-2018

Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich złożonego w roku... więcej

Pierwszy czujnik jakości powietrza w Ropczycach!

14-02-2018

Wczoraj o godzinie 14:00 na Urzędzie Miejskim w Ropczycach uruchomiono czujnik jakości powietrza więcej

Aktywne ferie w gminie Ropczyce

13-02-2018

11 lutego br. zakończyły się w naszym województwie ferie zimowe. W jednostkach organizacyjnych gminy Ropczyce odbyły się rozmaite... więcej

V Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego im. Władysława Sąsiadka

12-02-2018

Podczas ferii zimowych odbyła się XXIV Edycja Turnieju Tenisa Stołowego i był to zarazem V Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego... więcej

Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości w Ropczycach

13-11-2017

11 listopada, Dzień Niepodległości, to niezwykłe święto. Przypomina nam Polakom o trudnej historii, a także pozwala godnie honorować wielkich bohaterów. Ropczyckie obchody uroczystości w 99. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, tradycyjnie rozpoczęły się z mszą św. za Ojczyznę z intencji Samorządu. Kościół farny zgromadził mieszkańców, samorządowców, liczne poczty sztandarowe oraz młodzież. Koncelebrze przewodniczył ks. Tadeusz Polak - proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla. Po zakończeniu nabożeństwa burmistrz Ropczyc, Zastępca oraz Prezydium Rady Miejskiej, złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi ofiarom wojen i księdzu Jerzemu Popiełuszko, umieszczonymi na południowej stronie kościoła farnego. Następnie kwiaty zostały złożone pod Pomnikiem Papieża Jana Pawła II, a dalsza uroczystość kontynuowana była w rynku pod Pomnikiem Pamięci.

Po złożeniu kwiatów przez Posła RP, delegacje samorządów, służb mundurowych, instytucji, przedstawicieli zakładów pracy, firm i placówek oświatowych, burmistrz Bolesław Bujak w krótkim okolicznościowym przemówieniu przypomniał o historii odzyskania niepodległości. Nawiązał także do przyszłorocznych obchodów jubileuszowej setnej rocznicy, którą w szczególny sposób Samorząd Ropczyc będzie chciał przygotować. Burmistrz wszystkim uczestnikom świętującym rocznicę odrodzenia suwerennego państwa polskiego, którzy wspólnie manifestują dumę z naszej historii i miłość do Ojczyzny przekazał serdeczne podziękowania.

Następnie zebrani przeszli do Centrum Kultury gdzie po historycznym wykładzie dr Grażyny Woźny odbył się program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 5. W patriotycznym montażu słowno-muzycznym przybliżyły historię Polski i ciężką drogę do odzyskania niepodległości. W foyer Centrum Kultury uroczystości towarzyszyła wystawa tematyczna przygotowana przez Miejską i Powiatowa Bibliotekę Publiczną.