Powitanie lata w Domu Kultury na Witkowicach

20-06-2018

17 czerwca br. w Domu Kultury na osiedlu Witkowice w Ropczycach odbyła się impreza plenerowa pn. „Powitanie Lata” więcej

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze

20-06-2018

16 czerwca br. na stadionie Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze... więcej

Spotkanie informacyjne dot. OZE

18-06-2018

Spotkanie dotyczące udziału w projekcie „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Miasta... więcej

Piknik Rodzinny pod hasłem "Rodzina dla Małej Ojczyzny"

21-06-2018

W dniu 10 czerwca 2018 r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach - Chechłach odbył się już 11 Piknik... więcej

Powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności w Ropczycach

11-06-2018

Gmina Ropczyce otrzymała dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju małej architektury sportowo-rekreacyjnej o charakterze... więcej

Projekt socjalny „Wychowywać z pasją” zakończony

14-06-2018

Projekt socjalny „Wychowywać z pasją” zakończony więcej

Nabór wniosków w ramach rozwoju przedsiębiorczości

12-06-2018

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania... więcej

Podpisano umowę na instalację systemów energii odnawialnej

11-06-2018

8 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy miało miejsce podpisanie umowy na dostawę i montaż instalacji solarnych oraz kotłów na... więcej

Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości w Ropczycach

13-11-2017

11 listopada, Dzień Niepodległości, to niezwykłe święto. Przypomina nam Polakom o trudnej historii, a także pozwala godnie honorować wielkich bohaterów. Ropczyckie obchody uroczystości w 99. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, tradycyjnie rozpoczęły się z mszą św. za Ojczyznę z intencji Samorządu. Kościół farny zgromadził mieszkańców, samorządowców, liczne poczty sztandarowe oraz młodzież. Koncelebrze przewodniczył ks. Tadeusz Polak - proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla. Po zakończeniu nabożeństwa burmistrz Ropczyc, Zastępca oraz Prezydium Rady Miejskiej, złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi ofiarom wojen i księdzu Jerzemu Popiełuszko, umieszczonymi na południowej stronie kościoła farnego. Następnie kwiaty zostały złożone pod Pomnikiem Papieża Jana Pawła II, a dalsza uroczystość kontynuowana była w rynku pod Pomnikiem Pamięci.

Po złożeniu kwiatów przez Posła RP, delegacje samorządów, służb mundurowych, instytucji, przedstawicieli zakładów pracy, firm i placówek oświatowych, burmistrz Bolesław Bujak w krótkim okolicznościowym przemówieniu przypomniał o historii odzyskania niepodległości. Nawiązał także do przyszłorocznych obchodów jubileuszowej setnej rocznicy, którą w szczególny sposób Samorząd Ropczyc będzie chciał przygotować. Burmistrz wszystkim uczestnikom świętującym rocznicę odrodzenia suwerennego państwa polskiego, którzy wspólnie manifestują dumę z naszej historii i miłość do Ojczyzny przekazał serdeczne podziękowania.

Następnie zebrani przeszli do Centrum Kultury gdzie po historycznym wykładzie dr Grażyny Woźny odbył się program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 5. W patriotycznym montażu słowno-muzycznym przybliżyły historię Polski i ciężką drogę do odzyskania niepodległości. W foyer Centrum Kultury uroczystości towarzyszyła wystawa tematyczna przygotowana przez Miejską i Powiatowa Bibliotekę Publiczną.