Sukcesy dzieci z Niedźwiady

13-12-2018

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej zdobyli I nagrodę w eliminacjach finałowych na Podkarpackim Konkursie... więcej

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

13-12-2018

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego... więcej

Podatki lokalne szósty rok bez zmian. Nieunikniony wzrost opłat...

12-12-2018

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach podjęte zostały uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatków lokalnych. więcej

Wyróżnienie dla sołectwa Lubzina

10-12-2018

Rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś Podkarpacka 2018” więcej

Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Wigilię

10-12-2018

Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Miejski w Ropczycach będzie czynny w godzinach 7.30 - 15.00. więcej

Gmina Ropczyce inwestuje w ochronę środowiska

05-12-2018

Obecnie trwa rozbudowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Masarskiej. Kolejnym planowanym dużym... więcej

Pomoc finansowa Gminy Ropczyce na zakup sprzętu medycznego

05-12-2018

W grudniu br. Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak podpisał umowę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej dla Zespołu Opieki Zdrowotnej... więcej

Zarządcy dróg w gminie Ropczyce

05-12-2018

Organizacja zarządzania drogami publicznymi na terenie Miasta i Gminy Ropczyce więcej

Wiem, czym oddycham - zagłosuj na czujniki jakości powietrza w naszej gminie

20-11-2017

Fundacja Aviva zaprasza do udziału w antysmogowej kampanii społeczno-edukacyjnej „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zamontuje 150 zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. Do 22 grudnia można głosować na lokalizacje, w których zostaną zamontowane urządzenia.

Inicjatywa „Wiem, czym oddycham”, która wystartowała 14 listopada br. – w Światowym Dniu Czystego Powietrza – ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej jakości powietrza w Polsce, problemu smogu oraz możliwości przeciwdziałania jego szkodliwemu wpływowi na nasze zdrowie i życie. Główną częścią akcji jest konkurs skierowany do lokalnych społeczności. W jego ramach Fundacja Aviva nieodpłatnie udostępni 150 zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w całej Polsce. Urządzenia działające w sieci Airly „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można śledzić na komputerze lub smartfonie.

Jednocześnie rozpoczyna się głosowanie internetowe, które też potrwa do 22 grudnia. 100 czujników zostanie zamontowanych w lokalizacjach z największą liczbą głosów. Dodatkowo, Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Na stronie www.wiemczymoddycham.pl, poza formularzem konkursowym, zainteresowane osoby znajdą również materiały edukacyjne oraz poradnikowe dotyczące zjawiska smogu i praktycznych sposobów przeciwdziałania jego szkodliwemu wpływowi na zdrowie.

KAŻDY GŁOS JEST WAŻNY

Głosuj na czujnik na Urzędzie Miejskim w Ropczycach