23-02-2018

Informujemy, że na zlecenie Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego wykonywane są pomiary geodezyjne budynków przez firmę OPGK... więcej

Gmina Ropczyce z bardzo wysoką oceną pre-ratingową!

22-02-2018

Gmina Ropczyce otrzymała bardzo wysoką - pomiędzy AAA a BBB+ - ocenę pre-ratingową agencji INC Rating Sp. z o.o. z Poznania,... więcej

Gminny Program Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

20-02-2018

W 2018 r. obchodzimy 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym Samorząd Ropczyc swoimi działaniami... więcej

Zapisy na listę rezerwową w ramach projektu OZE

23-02-2018

Zapraszamy mieszkańców Gminy Ropczyce zainteresowanych wymianą pieców węglowych na kotły centralnego ogrzewania opalane biomasą... więcej

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018

Konkurs Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego więcej

Informacja ARiMR

20-02-2018

Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich złożonego w roku... więcej

Pierwszy czujnik jakości powietrza w Ropczycach!

14-02-2018

Wczoraj o godzinie 14:00 na Urzędzie Miejskim w Ropczycach uruchomiono czujnik jakości powietrza więcej

Aktywne ferie w gminie Ropczyce

13-02-2018

11 lutego br. zakończyły się w naszym województwie ferie zimowe. W jednostkach organizacyjnych gminy Ropczyce odbyły się rozmaite... więcej

Wiem, czym oddycham - zagłosuj na czujniki jakości powietrza w naszej gminie

20-11-2017

Fundacja Aviva zaprasza do udziału w antysmogowej kampanii społeczno-edukacyjnej „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zamontuje 150 zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. Do 22 grudnia można głosować na lokalizacje, w których zostaną zamontowane urządzenia.

Inicjatywa „Wiem, czym oddycham”, która wystartowała 14 listopada br. – w Światowym Dniu Czystego Powietrza – ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej jakości powietrza w Polsce, problemu smogu oraz możliwości przeciwdziałania jego szkodliwemu wpływowi na nasze zdrowie i życie. Główną częścią akcji jest konkurs skierowany do lokalnych społeczności. W jego ramach Fundacja Aviva nieodpłatnie udostępni 150 zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w całej Polsce. Urządzenia działające w sieci Airly „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można śledzić na komputerze lub smartfonie.

Jednocześnie rozpoczyna się głosowanie internetowe, które też potrwa do 22 grudnia. 100 czujników zostanie zamontowanych w lokalizacjach z największą liczbą głosów. Dodatkowo, Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Na stronie www.wiemczymoddycham.pl, poza formularzem konkursowym, zainteresowane osoby znajdą również materiały edukacyjne oraz poradnikowe dotyczące zjawiska smogu i praktycznych sposobów przeciwdziałania jego szkodliwemu wpływowi na zdrowie.

KAŻDY GŁOS JEST WAŻNY

Głosuj na czujnik na Urzędzie Miejskim w Ropczycach