Powitanie lata w Domu Kultury na Witkowicach

20-06-2018

17 czerwca br. w Domu Kultury na osiedlu Witkowice w Ropczycach odbyła się impreza plenerowa pn. „Powitanie Lata” więcej

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze

20-06-2018

16 czerwca br. na stadionie Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze... więcej

Spotkanie informacyjne dot. OZE

18-06-2018

Spotkanie dotyczące udziału w projekcie „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Miasta... więcej

Piknik Rodzinny pod hasłem "Rodzina dla Małej Ojczyzny"

21-06-2018

W dniu 10 czerwca 2018 r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach - Chechłach odbył się już 11 Piknik... więcej

Powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności w Ropczycach

11-06-2018

Gmina Ropczyce otrzymała dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju małej architektury sportowo-rekreacyjnej o charakterze... więcej

Projekt socjalny „Wychowywać z pasją” zakończony

14-06-2018

Projekt socjalny „Wychowywać z pasją” zakończony więcej

Nabór wniosków w ramach rozwoju przedsiębiorczości

12-06-2018

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania... więcej

Podpisano umowę na instalację systemów energii odnawialnej

11-06-2018

8 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy miało miejsce podpisanie umowy na dostawę i montaż instalacji solarnych oraz kotłów na... więcej

Wiem, czym oddycham - zagłosuj na czujniki jakości powietrza w naszej gminie

20-11-2017

Fundacja Aviva zaprasza do udziału w antysmogowej kampanii społeczno-edukacyjnej „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zamontuje 150 zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. Do 22 grudnia można głosować na lokalizacje, w których zostaną zamontowane urządzenia.

Inicjatywa „Wiem, czym oddycham”, która wystartowała 14 listopada br. – w Światowym Dniu Czystego Powietrza – ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej jakości powietrza w Polsce, problemu smogu oraz możliwości przeciwdziałania jego szkodliwemu wpływowi na nasze zdrowie i życie. Główną częścią akcji jest konkurs skierowany do lokalnych społeczności. W jego ramach Fundacja Aviva nieodpłatnie udostępni 150 zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w całej Polsce. Urządzenia działające w sieci Airly „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można śledzić na komputerze lub smartfonie.

Jednocześnie rozpoczyna się głosowanie internetowe, które też potrwa do 22 grudnia. 100 czujników zostanie zamontowanych w lokalizacjach z największą liczbą głosów. Dodatkowo, Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Na stronie www.wiemczymoddycham.pl, poza formularzem konkursowym, zainteresowane osoby znajdą również materiały edukacyjne oraz poradnikowe dotyczące zjawiska smogu i praktycznych sposobów przeciwdziałania jego szkodliwemu wpływowi na zdrowie.

KAŻDY GŁOS JEST WAŻNY

Głosuj na czujnik na Urzędzie Miejskim w Ropczycach