Wiem, czym oddycham - zagłosuj na czujniki jakości powietrza w...

20-11-2017

Głosuj na czujniki monitorujące jakość powietrza w gminie Ropczyce więcej

Budownictwo mieszkaniowe w Ropczycach

07-12-2017

Samorząd Miasta i Gminy Ropczyce, realizuje politykę mieszkaniową poprzez gminną spółkę Towarzystwo Budownictwa Społecznego więcej

Spotkanie Burmistrza z Zarządem Aero Gearbox International

05-12-2017

5 grudnia br. burmistrz Bolesław Bujak spotkał się z nowymi Członkami Zarządu Aero Gearbox International więcej

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Małej

07-12-2017

Zgodnie z tradycją uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Małej złożyli uroczyste ślubowanie podczas Dnia Patrona więcej

Inwestycje w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Ropczycach

29-11-2017

W trosce o poprawę komfortu oraz zapewnienie najwyższych standardów dostawy ciepła systemowego gminna spółka Przedsiębiorstwo... więcej

Międzyszkolne spotkanie ekologiczne

27-11-2017

Z wiatrem w żaglach i z kajakiem wypłyń w Polskę wodnym szlakiem to hasło tegorocznego Międzyszkolnego Spotkania Ekologicznego,... więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

22-11-2017

21 listopada w Polsce obchodzony jest po raz dwudziesty siódmy Dzień Pracownika Socjalnego. więcej

Nabór wniosków w ramach projektów grantowych

21-11-2017

LGD Partnerstwo 5 Gmin informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantów w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na... więcej

Wiem, czym oddycham - zagłosuj na czujniki jakości powietrza w naszej gminie

20-11-2017

Fundacja Aviva zaprasza do udziału w antysmogowej kampanii społeczno-edukacyjnej „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zamontuje 150 zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. Do 10 grudnia można głosować na lokalizacje, w których zostaną zamontowane urządzenia.

Inicjatywa „Wiem, czym oddycham”, która wystartowała 14 listopada br. – w Światowym Dniu Czystego Powietrza – ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej jakości powietrza w Polsce, problemu smogu oraz możliwości przeciwdziałania jego szkodliwemu wpływowi na nasze zdrowie i życie. Główną częścią akcji jest konkurs skierowany do lokalnych społeczności. W jego ramach Fundacja Aviva nieodpłatnie udostępni 150 zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w całej Polsce. Urządzenia działające w sieci Airly „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można śledzić na komputerze lub smartfonie.

Jednocześnie rozpoczyna się głosowanie internetowe, które też potrwa do 10 grudnia. 100 czujników zostanie zamontowanych w lokalizacjach z największą liczbą głosów. Dodatkowo, Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Na stronie www.wiemczymoddycham.pl, poza formularzem konkursowym, zainteresowane osoby znajdą również materiały edukacyjne oraz poradnikowe dotyczące zjawiska smogu i praktycznych sposobów przeciwdziałania jego szkodliwemu wpływowi na zdrowie.

KAŻDY GŁOS JEST WAŻNY

Głosuj na czujnik na Urzędzie Miejskim w Ropczycach