Wiem, czym oddycham - zagłosuj na czujniki jakości powietrza w...

20-11-2017

Głosuj na czujniki monitorujące jakość powietrza w gminie Ropczyce więcej

Budownictwo mieszkaniowe w Ropczycach

07-12-2017

Samorząd Miasta i Gminy Ropczyce, realizuje politykę mieszkaniową poprzez gminną spółkę Towarzystwo Budownictwa Społecznego więcej

Spotkanie Burmistrza z Zarządem Aero Gearbox International

05-12-2017

5 grudnia br. burmistrz Bolesław Bujak spotkał się z nowymi Członkami Zarządu Aero Gearbox International więcej

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Małej

07-12-2017

Zgodnie z tradycją uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Małej złożyli uroczyste ślubowanie podczas Dnia Patrona więcej

Inwestycje w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Ropczycach

29-11-2017

W trosce o poprawę komfortu oraz zapewnienie najwyższych standardów dostawy ciepła systemowego gminna spółka Przedsiębiorstwo... więcej

Międzyszkolne spotkanie ekologiczne

27-11-2017

Z wiatrem w żaglach i z kajakiem wypłyń w Polskę wodnym szlakiem to hasło tegorocznego Międzyszkolnego Spotkania Ekologicznego,... więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

22-11-2017

21 listopada w Polsce obchodzony jest po raz dwudziesty siódmy Dzień Pracownika Socjalnego. więcej

Nabór wniosków w ramach projektów grantowych

21-11-2017

LGD Partnerstwo 5 Gmin informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantów w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na... więcej

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Małej

30-11-2017

Zgodnie z tradycją uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Małej złożyli uroczyste ślubowanie podczas Dnia Patrona, który obchodzony był 16 listopada br. Uroczystość rozpoczęto mszą św. odprawioną przez proboszcza parafii ks. Ryszarda Pirgę. Następnie odbyła się akademia połączona z pasowaniem na uczniów dzieci z klasy pierwszej. Wśród zaproszonych obecny był burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, slużby mundurowe, emerytowani nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy. Dzieci z klasy I zaprezentowały swój program, następnie uczniowie klasy II i III zatańczyli krakowiaka, a czwartoklasiści przypomnieli zebranym postać profesora Tadeusza Sinki, jego życie oraz dorobek naukowy w turnieju "Awantura o patrona szkoły”. Na koniec uczniowie z klasy VII, II i III gimnazjum zatańczyli poloneza przy oprawie muzycznej szkolnej kapeli. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się nauczyciele, pracownicy szkoły  i rodzice z Rady Rodziców Zespołu Szkół w Małej, którym dyrektor złożył podziękowania za pracę. Burmistrz pogratulował uczniom pięknego występu, pierwszoklasistom złożył serdeczne życzenia, poinformował również o nowych inwestycjach  i programach edukacyjnych, które będą realizowane w szkołach.