Sukcesy dzieci z Niedźwiady

13-12-2018

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej zdobyli I nagrodę w eliminacjach finałowych na Podkarpackim Konkursie... więcej

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

13-12-2018

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego... więcej

Podatki lokalne szósty rok bez zmian. Nieunikniony wzrost opłat...

12-12-2018

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach podjęte zostały uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatków lokalnych. więcej

Wyróżnienie dla sołectwa Lubzina

10-12-2018

Rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś Podkarpacka 2018” więcej

Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Wigilię

10-12-2018

Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Miejski w Ropczycach będzie czynny w godzinach 7.30 - 15.00. więcej

Gmina Ropczyce inwestuje w ochronę środowiska

05-12-2018

Obecnie trwa rozbudowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Masarskiej. Kolejnym planowanym dużym... więcej

Pomoc finansowa Gminy Ropczyce na zakup sprzętu medycznego

05-12-2018

W grudniu br. Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak podpisał umowę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej dla Zespołu Opieki Zdrowotnej... więcej

Zarządcy dróg w gminie Ropczyce

05-12-2018

Organizacja zarządzania drogami publicznymi na terenie Miasta i Gminy Ropczyce więcej

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Małej

30-11-2017

Zgodnie z tradycją uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Małej złożyli uroczyste ślubowanie podczas Dnia Patrona, który obchodzony był 16 listopada br. Uroczystość rozpoczęto mszą św. odprawioną przez proboszcza parafii ks. Ryszarda Pirgę. Następnie odbyła się akademia połączona z pasowaniem na uczniów dzieci z klasy pierwszej. Wśród zaproszonych obecny był burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, slużby mundurowe, emerytowani nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy. Dzieci z klasy I zaprezentowały swój program, następnie uczniowie klasy II i III zatańczyli krakowiaka, a czwartoklasiści przypomnieli zebranym postać profesora Tadeusza Sinki, jego życie oraz dorobek naukowy w turnieju "Awantura o patrona szkoły”. Na koniec uczniowie z klasy VII, II i III gimnazjum zatańczyli poloneza przy oprawie muzycznej szkolnej kapeli. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się nauczyciele, pracownicy szkoły  i rodzice z Rady Rodziców Zespołu Szkół w Małej, którym dyrektor złożył podziękowania za pracę. Burmistrz pogratulował uczniom pięknego występu, pierwszoklasistom złożył serdeczne życzenia, poinformował również o nowych inwestycjach  i programach edukacyjnych, które będą realizowane w szkołach.