Powitanie lata w Domu Kultury na Witkowicach

20-06-2018

17 czerwca br. w Domu Kultury na osiedlu Witkowice w Ropczycach odbyła się impreza plenerowa pn. „Powitanie Lata” więcej

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze

20-06-2018

16 czerwca br. na stadionie Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze... więcej

Spotkanie informacyjne dot. OZE

18-06-2018

Spotkanie dotyczące udziału w projekcie „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Miasta... więcej

Piknik Rodzinny pod hasłem "Rodzina dla Małej Ojczyzny"

21-06-2018

W dniu 10 czerwca 2018 r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach - Chechłach odbył się już 11 Piknik... więcej

Powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności w Ropczycach

11-06-2018

Gmina Ropczyce otrzymała dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju małej architektury sportowo-rekreacyjnej o charakterze... więcej

Projekt socjalny „Wychowywać z pasją” zakończony

14-06-2018

Projekt socjalny „Wychowywać z pasją” zakończony więcej

Nabór wniosków w ramach rozwoju przedsiębiorczości

12-06-2018

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania... więcej

Podpisano umowę na instalację systemów energii odnawialnej

11-06-2018

8 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy miało miejsce podpisanie umowy na dostawę i montaż instalacji solarnych oraz kotłów na... więcej

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Małej

30-11-2017

Zgodnie z tradycją uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Małej złożyli uroczyste ślubowanie podczas Dnia Patrona, który obchodzony był 16 listopada br. Uroczystość rozpoczęto mszą św. odprawioną przez proboszcza parafii ks. Ryszarda Pirgę. Następnie odbyła się akademia połączona z pasowaniem na uczniów dzieci z klasy pierwszej. Wśród zaproszonych obecny był burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, slużby mundurowe, emerytowani nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy. Dzieci z klasy I zaprezentowały swój program, następnie uczniowie klasy II i III zatańczyli krakowiaka, a czwartoklasiści przypomnieli zebranym postać profesora Tadeusza Sinki, jego życie oraz dorobek naukowy w turnieju "Awantura o patrona szkoły”. Na koniec uczniowie z klasy VII, II i III gimnazjum zatańczyli poloneza przy oprawie muzycznej szkolnej kapeli. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się nauczyciele, pracownicy szkoły  i rodzice z Rady Rodziców Zespołu Szkół w Małej, którym dyrektor złożył podziękowania za pracę. Burmistrz pogratulował uczniom pięknego występu, pierwszoklasistom złożył serdeczne życzenia, poinformował również o nowych inwestycjach  i programach edukacyjnych, które będą realizowane w szkołach.