23-02-2018

Informujemy, że na zlecenie Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego wykonywane są pomiary geodezyjne budynków przez firmę OPGK... więcej

Gmina Ropczyce z bardzo wysoką oceną pre-ratingową!

22-02-2018

Gmina Ropczyce otrzymała bardzo wysoką - pomiędzy AAA a BBB+ - ocenę pre-ratingową agencji INC Rating Sp. z o.o. z Poznania,... więcej

Gminny Program Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

20-02-2018

W 2018 r. obchodzimy 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym Samorząd Ropczyc swoimi działaniami... więcej

Zapisy na listę rezerwową w ramach projektu OZE

23-02-2018

Zapraszamy mieszkańców Gminy Ropczyce zainteresowanych wymianą pieców węglowych na kotły centralnego ogrzewania opalane biomasą... więcej

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018

Konkurs Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego więcej

Informacja ARiMR

20-02-2018

Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich złożonego w roku... więcej

Pierwszy czujnik jakości powietrza w Ropczycach!

14-02-2018

Wczoraj o godzinie 14:00 na Urzędzie Miejskim w Ropczycach uruchomiono czujnik jakości powietrza więcej

Aktywne ferie w gminie Ropczyce

13-02-2018

11 lutego br. zakończyły się w naszym województwie ferie zimowe. W jednostkach organizacyjnych gminy Ropczyce odbyły się rozmaite... więcej

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Małej

30-11-2017

Zgodnie z tradycją uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Małej złożyli uroczyste ślubowanie podczas Dnia Patrona, który obchodzony był 16 listopada br. Uroczystość rozpoczęto mszą św. odprawioną przez proboszcza parafii ks. Ryszarda Pirgę. Następnie odbyła się akademia połączona z pasowaniem na uczniów dzieci z klasy pierwszej. Wśród zaproszonych obecny był burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, slużby mundurowe, emerytowani nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy. Dzieci z klasy I zaprezentowały swój program, następnie uczniowie klasy II i III zatańczyli krakowiaka, a czwartoklasiści przypomnieli zebranym postać profesora Tadeusza Sinki, jego życie oraz dorobek naukowy w turnieju "Awantura o patrona szkoły”. Na koniec uczniowie z klasy VII, II i III gimnazjum zatańczyli poloneza przy oprawie muzycznej szkolnej kapeli. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się nauczyciele, pracownicy szkoły  i rodzice z Rady Rodziców Zespołu Szkół w Małej, którym dyrektor złożył podziękowania za pracę. Burmistrz pogratulował uczniom pięknego występu, pierwszoklasistom złożył serdeczne życzenia, poinformował również o nowych inwestycjach  i programach edukacyjnych, które będą realizowane w szkołach.