Zaproszenie na szkolenie dla pacjentów z niewydolnością serca

11-01-2019

Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie oraz Burmistrz Ropczyc zapraszają na szkolenia dla pacjentów z niewydolnością serca więcej

Noworoczne spotkanie samorządowców i przedsiębiorców

21-01-2019

20 stycznia 2019 r. w Ropczycach odbyło się noworoczne spotkanie opłatkowe samorządowo-gospodarcze. więcej

Ropczyce w solidarności z Gdańskiem

21-01-2019

W sobotę 19 stycznia 2019 r. w solidarności z Rodziną i mieszkańcami Gdańska, Samorząd wraz z mieszkańcami Ropczyc uczcił pamięć... więcej

21-01-2019

W miesiącu styczniu w placówkach oświatowych i kulturalnych naszej gminy odbywają się spotkania z okazji Dnia Seniora oraz Dnia... więcej

Zapraszamy do wspólnego uczczenia pamięci zmarłego Prezydenta...

17-01-2019

W odpowiedzi na Apel Prezydentów Miast dotyczący uczczenia Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, Samorząd Ropczyc w... więcej

Plebiscyt Osobowość Roku 2018

15-01-2019

Gazeta Codzienna Nowiny rozpoczęła pierwszą edycję akcji, w której głosami mieszkańców naszego regionu zostaną przyznane... więcej

Kondolencje w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska

15-01-2019

W obliczu ogromnej tragedii, jaką jest śmierć Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza, Samorząd Miasta i Gminy Ropczyce, łączy... więcej

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ropczycach

14-01-2019

13 stycznia 2019 r. odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Ropczycach na rzecz WOŚP kwestowało 90... więcej

Ropczycki Stadion „100-lecia Odzyskania Niepodległości” ?

11-01-2018

Możliwości rozwoju dyscyplin sportowych i spędzanie wolnego czasu na sportowo są dla Samorządu Ropczyc jednym z priorytetów. Na przestrzeni ostatnich lat powstały nowe sale gimnastyczne i boiska sportowe oraz place zabaw i rekreacji w wielu sołectwach i osiedlach. W 2014 r. został oddany po generalnym remoncie stadion miejski na 2000 miejsc siedzących. W tegorocznych planach Gminy Ropczyce są jego kolejne modernizacje. W styczniu br. ogłoszony został przetarg na budowę zadaszenia trybun stadionu. Zamierza się wykonać zadaszenie środkowych sektorów trybuny o powierzchni 939,3 m2, wysokości 12,6 m, szerokości 15 m i długości 62 m. Zadaszonych będzie 1019 krzesełek czyli połowa dostępnych miejsc siedzących, wykonane zostanie także oświetlenie zewnętrzne trybun. Remontowi poddane ma zostać również ogrodzenie stadionu. Jeszcze w bieżącym miesiącu nastąpi rozstrzygnięcie przetargu i w zależności od jego wyniku zadanie będzie mogło być realizowane. W planach Samorządu jest również zagospodarowanie przestrzeni pod trybunami, nie tylko dla istniejącego IV-ligowego klubu Błękitni Ropczyce, ale także dla potrzeb lekkoatletycznych młodzieży i stowarzyszeń sportowych. Samorząd będzie również dążył do wykupu terenu przylegającego od strony wschodniej do stadionu w celu budowy treningowego sztucznego boiska do piłki nożnej i krytych kortów tenisowych.

Ciągłe udoskonalanie bazy sportowej ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży nie tylko piłką nożną i siatkową, ale również lekkoatletyką. Dowodem na rozwój sportu i rekreacji w naszej gminie jest przyznanie tytułu Pasjonat Sportowej Polski 2017 Burmistrzowi Ropczyc Bolesławowi Bujakowi. Tytuł przyznawany jest osobom, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej, działają na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizują inne środowiska, a za sprawą swoich działań są wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

W związku z obchodzonym w roku bieżącym 100-leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Samorząd Ropczyc w celu uczczenia rocznicy ma zamiar nadać nazwę 100-lecia Odzyskania Niepodległości zmodernizowanemu stadionowi miejskiemu lub nowej hali widowiskowo-sportowej, która będzie budowana przy Szkole Podstawowej Nr 1.