Podpisano umowę na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków...

17-01-2018

W dniu 15 stycznia 2018 r. w siedzibie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ropczycach podpisana została umowa na zadanie pn.... więcej

Informacja dot. OZE dla uczestników rezerwowych projektu

16-01-2018

W dniu 15.01.2018 r. w Centrum Kultury im. J. Mehoffera w Ropczycach odbyło się spotkanie dla mieszkańców Gminy Ropczyce... więcej

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

16-01-2018

14 stycznia 2018 r. odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Ropczycach na rzecz WOŚP kwestowało 70... więcej

Ropczycki Stadion „100-lecia Odzyskania Niepodległości” ?

11-01-2018

W styczniu br. ogłoszony został przetarg na budowę zadaszenia trybun stadionu więcej

Będzie można sprawdzić czym oddychamy w Ropczycach

10-01-2018

Gmina Ropczyce brała udział w konkursie „Wiem, czym oddycham”, organizowanym przez Fundację Aviva, gdzie można było wygrać czujnik... więcej

Apel o korektę rozkładu jazdy połączeń kolejowych

10-01-2018

W związku z licznymi interwencjami mieszkańców dotyczących wprowadzonych zmian rozkładu jazdy połączeń kolejowych na trasie... więcej

Informacja dot. OZE

08-01-2018

Burmistrz Ropczyc zaprasza mieszkańców Gminy zapisanych na tzw. liście rezerwowej projektu pn. „Instalacja systemów energii... więcej

Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej

08-01-2018

7 stycznia 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej odbył się Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Dęte więcej

Ropczycki Stadion „100-lecia Odzyskania Niepodległości” ?

11-01-2018

Możliwości rozwoju dyscyplin sportowych i spędzanie wolnego czasu na sportowo są dla Samorządu Ropczyc jednym z priorytetów. Na przestrzeni ostatnich lat powstały nowe sale gimnastyczne i boiska sportowe oraz place zabaw i rekreacji w wielu sołectwach i osiedlach. W 2014 r. został oddany po generalnym remoncie stadion miejski na 2000 miejsc siedzących. W tegorocznych planach Gminy Ropczyce są jego kolejne modernizacje. W styczniu br. ogłoszony został przetarg na budowę zadaszenia trybun stadionu. Zamierza się wykonać zadaszenie środkowych sektorów trybuny o powierzchni 939,3 m2, wysokości 12,6 m, szerokości 15 m i długości 62 m. Zadaszonych będzie 1019 krzesełek czyli połowa dostępnych miejsc siedzących, wykonane zostanie także oświetlenie zewnętrzne trybun. Remontowi poddane ma zostać również ogrodzenie stadionu. Jeszcze w bieżącym miesiącu nastąpi rozstrzygnięcie przetargu i w zależności od jego wyniku zadanie będzie mogło być realizowane. W planach Samorządu jest również zagospodarowanie przestrzeni pod trybunami, nie tylko dla istniejącego IV-ligowego klubu Błękitni Ropczyce, ale także dla potrzeb lekkoatletycznych młodzieży i stowarzyszeń sportowych. Samorząd będzie również dążył do wykupu terenu przylegającego od strony wschodniej do stadionu w celu budowy treningowego sztucznego boiska do piłki nożnej i krytych kortów tenisowych.

Ciągłe udoskonalanie bazy sportowej ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży nie tylko piłką nożną i siatkową, ale również lekkoatletyką. Dowodem na rozwój sportu i rekreacji w naszej gminie jest przyznanie tytułu Pasjonat Sportowej Polski 2017 Burmistrzowi Ropczyc Bolesławowi Bujakowi. Tytuł przyznawany jest osobom, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej, działają na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizują inne środowiska, a za sprawą swoich działań są wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

W związku z obchodzonym w roku bieżącym 100-leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Samorząd Ropczyc w celu uczczenia rocznicy ma zamiar nadać nazwę 100-lecia Odzyskania Niepodległości zmodernizowanemu stadionowi miejskiemu lub nowej hali widowiskowo-sportowej, która będzie budowana przy Szkole Podstawowej Nr 1.