Informacje BIP

Powitanie lata w Domu Kultury na Witkowicach

20-06-2018

17 czerwca br. w Domu Kultury na osiedlu Witkowice w Ropczycach odbyła się impreza plenerowa pn. „Powitanie Lata” więcej

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze

20-06-2018

16 czerwca br. na stadionie Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze... więcej

Spotkanie informacyjne dot. OZE

18-06-2018

Spotkanie dotyczące udziału w projekcie „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Miasta... więcej

Piknik Rodzinny pod hasłem "Rodzina dla Małej Ojczyzny"

21-06-2018

W dniu 10 czerwca 2018 r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach - Chechłach odbył się już 11 Piknik... więcej

Powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności w Ropczycach

11-06-2018

Gmina Ropczyce otrzymała dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju małej architektury sportowo-rekreacyjnej o charakterze... więcej

Projekt socjalny „Wychowywać z pasją” zakończony

14-06-2018

Projekt socjalny „Wychowywać z pasją” zakończony więcej

Nabór wniosków w ramach rozwoju przedsiębiorczości

12-06-2018

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania... więcej

Podpisano umowę na instalację systemów energii odnawialnej

11-06-2018

8 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy miało miejsce podpisanie umowy na dostawę i montaż instalacji solarnych oraz kotłów na... więcej

Aktualności

Ropczycka Gala Sportu 2018

26-02-2018

W Centrum Kultury w Ropczycach odbyła się  XII  Gala Sportu „Najpopularniejsi w Ropczyckim Sporcie 2017”. Spotkanie to inicjatywa Samorządu oraz Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, która pozwala na podsumowanie dokonań sportowych za poprzedni rok, integruje ludzi sportu, którzy poświęcają swój wolny czas dla jego dobra, jak również moment w którym można pokazać dorobek ostatniego roku i osiągnięcia sportowe ropczyckich sportowców i działaczy. To również okazja by pochwalić się rozwojem bazy sportowo-rekreacyjnej w naszej gminie, a także złożyć podziękowania wszystkim sponsorom.

Burmistrz Bolesław Bujak po oficjalnym otwarciu gali podsumował rok 2017 i życzył osiągania jak najlepszych wyników w kolejnych latach. Zaznaczył również, że Samorząd Ropczyc dołoży wszelkich starań aby wraz z sukcesami sportowymi poszły kolejne inwestycje na modernizację i budowę bazy sportowej w naszej gminie. Podczas spotkania goście zapoznali się z działalnością Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji. Dzięki staraniom Samorządu wszystkie obiekty RCSiR są na bieżąco modernizowane. Największą inwestycją z dziedziny sportu i rekreacji w roku ubiegłym była budowa przyszkolnych boisk sportowych o sztucznej nawierzchni przy szkołach w Małej, Gnojnicy Dolnej, Gnojnicy Woli, Niedźwiadzie Dolnej i Niedźwiadzie Górnej. W roku bieżącym największą planowaną inwestycją będzie budowa nowej hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1. Obiekt ma służyć dzieciom i młodzieży szkolnej, klubom sportowym oraz stowarzyszeniom promującym miasto i gminę Ropczyce.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach:
Zawodnik Roku Seniorzy:
1. Mariusz Wiktor
2. Magdalena Macios
3. Bartosz Marć

Młodzieżowy Zawodnik Roku, sporty drużynynowe 
1. Patryk Gruszka
2. Adrian Góra
3. Kacper Ligęska

Młodzieżowy Zawodnik Roku, sporty indywidualne
1. Hubert Dęborowski
2. Hubert Kośkiewicz
3. Patrycja Jezuwid

Trener Roku Seniorów, drużyny seniorów
1. Andrzej Jedynak
2. Piotr Podpora
3. Wojciech Duduś

Trener Roku Grup Młodzieżowych, sporty drużynowe
1. Grzegorz Laska
2. Łukasz Chmura
3. Sławomir Hebda


Trener Roku Grup Młodzieżowych, indywidualne
1. Tomasz Pociask
2. Andrzej Jedynak
3. Krzysztof Ździebko

Działacz Roku
1. Przemysław Kulig
2. Arkadiusz Bęben
3. Dariusz Kipa

Prezes Roku
1. Adam Wojdon
2. Krzysztof Waszczuk
3. Augustyn Olech

Wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promocję Ropczyc na arenie międzynarodowej otrzymali sumocy Klaudia Pieprzak, Karolina Pieprzak z Syreny Gnojnica Wola oraz Magdalena Macios i Hubert Dęborowski z LUKS Lubzina, medaliści mistrzostw kraju, Mistrzostw Europy i światowych zawodów. 

Wyróżnieniem za wychowanie wielu pokoleń wybitnych sportowców oraz propagowanie kultury fizycznej na terenie Gminy Ropczyce uhonorowani zostali Mariusz Wiśniewski, Marek Ochmański wychowawcy młodzieży, nauczyciele wychowania fizycznego, oraz Ryszard Galas, wieloletni piłkarz i trener Błękitnych Ropczyce.

Nagrodzono również uczestników XII Edycja Turnieju Firm  i Zakładów Pracy z cyklu Grand Prix ”Sprawność = Efektywność 2017” gdzie zwyciężył zespół Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach.

Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: