Zaproszenie na szkolenie dla pacjentów z niewydolnością serca

11-01-2019

Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie oraz Burmistrz Ropczyc zapraszają na szkolenia dla pacjentów z niewydolnością serca więcej

Noworoczne spotkanie samorządowców i przedsiębiorców

21-01-2019

20 stycznia 2019 r. w Ropczycach odbyło się noworoczne spotkanie opłatkowe samorządowo-gospodarcze. więcej

Ropczyce w solidarności z Gdańskiem

21-01-2019

W sobotę 19 stycznia 2019 r. w solidarności z Rodziną i mieszkańcami Gdańska, Samorząd wraz z mieszkańcami Ropczyc uczcił pamięć... więcej

21-01-2019

W miesiącu styczniu w placówkach oświatowych i kulturalnych naszej gminy odbywają się spotkania z okazji Dnia Seniora oraz Dnia... więcej

Zapraszamy do wspólnego uczczenia pamięci zmarłego Prezydenta...

17-01-2019

W odpowiedzi na Apel Prezydentów Miast dotyczący uczczenia Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, Samorząd Ropczyc w... więcej

Plebiscyt Osobowość Roku 2018

15-01-2019

Gazeta Codzienna Nowiny rozpoczęła pierwszą edycję akcji, w której głosami mieszkańców naszego regionu zostaną przyznane... więcej

Kondolencje w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska

15-01-2019

W obliczu ogromnej tragedii, jaką jest śmierć Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza, Samorząd Miasta i Gminy Ropczyce, łączy... więcej

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ropczycach

14-01-2019

13 stycznia 2019 r. odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Ropczycach na rzecz WOŚP kwestowało 90... więcej

Informacja dla przedsiębiorców

16-05-2018

Zgodnie z art. 61 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015r., poz. 1893) w przypadku gdy wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) nie zawiera numeru PESEL przedsiębiorca uzupełnia wpis o tę daną w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie cytowanej ustawy. Termin na zgłoszenie brakującego numeru PESEL upływa 19 maja 2018r. Brak wpisu we wskazanym terminie skutkować będzie wykreśleniem przedsiębiorcy z CEIDG.

Nałożony na przedsiębiorców obowiązek uzupełnienia wpisów o numery PESEL ma na celu wyczyszczenie bazy CEIDG z tzw. „martwych wpisów”, czyli wpisów dotyczących działalności faktycznie nie prowadzonych, których zaprzestanie prowadzenia z różnych przyczyn nie zostało przez przedsiębiorców zgłoszone do organów ewidencyjnych. Przedsiębiorcy, którzy aktywnie prowadzą swoją działalność i dokonywali w okresie od dnia 1 lipca 2011r. (od dnia powstania CEIDG) jakichkolwiek zgłoszeń do CEIDG – zmiana wpisu, zawieszenie, bądź wznowienie działalności – nie muszą się niczym martwić, ich wpisy na pewno zawierają numery PESEL. Konieczność uzupełnienia wpisu będzie dotyczyła przedsiębiorców, którzy od bardzo dawna, nawet od kilkunastu lat, nie odwiedzali urzędów, a jednak prowadzą działalność gospodarczą.

A zatem, Przedsiębiorco, jeśli do tej pory z urzędem było Ci nie po drodze, a jednak prowadzisz i chcesz nadal prowadzić swoją działalność, uzupełnij swój wpis o numer PESEL.

Aby sprawdzić, czy wpis do CEiDG zawiera numer PESEL należy udać się do Urzędu Miejskiego w Ropczycach, pokój nr 4 lub telefonicznie (17) 22 20 271.