Informacje BIP

Wystąpienie Burmistrza w sprawie wznowienia połączenia...

19-11-2018

W związku z licznymi wnioskami mieszkańców osiedla Czekaj, Burmistrz Bolesław Bujak zwrócił się z pisemną prośbą do firmy Arriva w... więcej

Ogłoszenie WKU Mielec

19-11-2018

Trwa nabór na I turnus szkolenia służby przygotowawczej więcej

„Dobry start” - 300 zł dla ucznia

15-11-2018

UPŁYWA TERMIN składania wniosków o świadczenie „Dobry start” 300 zł dla ucznia więcej

Rozbudowa oczyszczalni i kanalizacji sanitarnej w gminie Ropczyce

14-11-2018

Gmina Ropczyce realizuje zadanie dotyczące rozbudowy kanalizacji sanitarnej. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu... więcej

Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę...

13-11-2018

11 listopada 2018 r. to setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 100-lecie przypomina wszystkim Polakom o trudnej... więcej

Nabór wniosków na realizację Programu „KLUB” 2019

13-11-2018

Nabór wniosków na realizację w 2019 r., Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu... więcej

Informacja

13-11-2018

Urząd Miejski w Ropczycach informuje, że w dniach 14-16 listopada 2018 r. (środa-piątek) w ramach treningu zostanie przeprowadzona... więcej

Zapraszamy do udziału w projekcie „Podkarpacki E-Senior” – II...

06-11-2018

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA w Rzeszowie ogłasza nabór do II edycji projektu „Podkarpacki E-Senior” więcej

Aktualności

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Ropczyce

05-07-2018

Gmina Ropczyce ogłosiła przetarg na zadanie pn. "Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Ropczyce". Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu "Poprawa gospodarki ściekowej na terenie Dębicko-Ropczyckiego Obszaru Funkcjonalnego - etap II" realizowanego wspólnie z gminami Żyraków i Dębica. Całkowita wartość inwestycji na terenie naszej gminy szacowana jest na ok. 20 mln zł, z czego 8,5 mln zł stanowi pozyskane przez Gminę Ropczyce dofinansowanie. 

Celem projektu jest kompleksowe rozwiązanie problemów związanych z ochroną środowiska naturalnego w szczególności jakości wód powierzchniowych i podziemnych gmin, gleb oraz naturalnych ekosystemów powodowanych niedostatkami w infrastrukturze kanalizacyjnej na terenie naszej gminy. Inwestycja obejmuje następujące zadania: budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z przyłączami oraz rurociągu tłocznego z przepompowniami ścieków i zasilaniem elektrycznym w Ropczycach przy ul. Kolonia i ul. Rzeszowskiej wraz z przyłączami i pompownią ścieków; budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami, pompowniami ścieków wraz z ich zasilaniem energetycznym oraz przełożenie odcinka sieci wodociągowej dla os. Brzyzna w Ropczycach; budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami, pompowniami ścieków wraz z ich zasilaniem energetycznym dla osiedla Ropczyce – Granice; budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami, pompowniami ścieków wraz z ich zasilaniem energetycznym w Gnojnicy Dolnej i Gnojnicy Woli.

Inwestycja, która jest jedną z największych w ostatnich latach, ma być zrealizowana do końca roku 2019. Łączna długość wybudowanej kanalizacji sanitarnej wyniesie ponad 54 km. Przewidywana liczba osób korzystających z ulepszonego oczyszczania ścieków wynosi 3188.
Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: