Ropczyce dbają o porządek

19-07-2019

Rozpoczęto montaż stacji na psie odchody więcej

Wojewoda reaguje na prośbę Burmistrza Ropczyc

19-07-2019

Po interwencji Burmistrza Bolesława Bujaka, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart skierowała prośbę do dyrektora Zakładu Linii... więcej

Nowe oświetlenie uliczne w Lubzinie i Łączkach Kucharskich

18-07-2019

Kolejny odcinek drogi zostanie oświetlony nowymi lampami. Tym razem Samorząd Ropczyc zamontował oświetlenie uliczne na odcinku 630... więcej

Dofinansowanie na wapnowanie gleb

18-07-2019

WFOŚiGW w Rzeszowie ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie zadań w ramach "Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej... więcej

Obwieszczenie RDOŚ w Rzeszowie

18-07-2019

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie z dnia 10 lipca 2019 r. więcej

Wakacyjne remonty szkół i przedszkoli

17-07-2019

Ponad 350 tysięcy złotych podczas tych wakacji zostanie wydatkowanych na remonty w placówkach oświatowych Miasta i Gminy Ropczyce.... więcej

17-07-2019

Informujemy, że w dniu 17 lipca 2019 r. (środa) Urząd Miejski w Ropczycach będzie czynny do godz. 14:45. więcej

Zmarł Tomasz Pociask

16-07-2019

Z głębokim żalem żegnamy naszego Kolegę śp. Tomasza Pociaska więcej

Inwestycje w ochronę środowiska poprawią jakość życia mieszkańców

30-08-2018

Samorząd Ropczyc mając na uwadze problemy związane z ochroną środowiska naturalnego w naszej gminie realizuje poprzez gminną spółkę Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych -zadanie związane z rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków przy ul. Masarskiej w Ropczycach. Projekt realizowany jest przy współfinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Wartość inwestycji to blisko 14 mln zł, z czego pozyskane dofinansowanie to 5,4 mln zł. Pozostałe środki finansowe pochodzić będą z bieżącej działalności PUK, kredytu udzielonego przez WFOŚiGW w Rzeszowie, a także wsparcia finansowego z budżetu gminy. Prace, które prowadzone są na czynnym obiekcie, zostaną ukończone w 2020 r.

Ponadto, Gmina Ropczyce otrzymała dofinansowanie na zadanie pn. "Poprawa gospodarki ściekowej na terenie Dębicko-Ropczyckiego Obszaru Funkcjonalnego - etap II" ze środków EFRR w ramach RPO Województwa Podkarpackiego. Projekt dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej w Ropczycach na ul. Kolonia, Rzeszowskiej, os. Granice, os. Brzyzna oraz w sołectwach Gnojnica Dolna i Gnojnica Wola. Projekt realizowany będzie w partnerstwie z gminami Żyraków i Dębica. Wartość inwestycji na terenie naszej gminy wyniesie ponad 20 mln zł, w tym pozyskana dotacja 8,5 mln zł. Oprócz tego, w poprzednich latach wydano prawie 500 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy kanalizacji sanitarnej w tych częściach gminy. Inwestycja ma być zrealizowana do końca roku 2019. Łączna długość wybudowanej kanalizacji sanitarnej wyniesie ponad 54 km. Przewidywana liczba osób korzystających z ulepszonego oczyszczania ścieków wynosi 3188.

Celem tych działań jest przede wszystkim poprawa stanu środowiska naturalnego oraz poprawa jakości życia mieszkańców na terenie naszej gminy.