Wakacje w mieście

24-06-2019

Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają dzieci... więcej

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze

24-06-2019

22 czerwca br. na stadionie Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze więcej

Orły Polskiego Samorządu 2019

18-06-2019

14 czerwca br. w Warszawie odbyła się Wielka Gala „30 Lat Wolności”. Podczas gali wyłonieni zostali Laureaci Ogólnopolskiego... więcej

Nowe parkometry w Rynku

17-06-2019

Od poniedziałku w strefie parkowania w Rynku działają dwa parkometry. Nowe urządzenia ułatwią system poboru opłat. więcej

Ostrzeżenie przed upałami oraz burzami z gradem

14-06-2019

Ostrzeżenie przed upałami oraz burzami z gradem z dnia 14.06.2019 więcej

W dniach 17-18 czerwca akcja odkomarzania

14-06-2019

Informujemy, iż w związku z wystąpieniem plagi komarów na terenie Gminy – planowane jest przeprowadzenie odkomarzania w dniach... więcej

Kolejne dofinansowanie na wyposażenie remizy OSP w Lubzinie

13-06-2019

Gmina Ropczyce pozyskała ze środków Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 dofinansowanie na zakup i wyposażenie... więcej

Koniec roku szkolnego 2018/19

13-06-2019

Już za tydzień koniec roku szkolnego, dzieci i młodzież cieszą się nadchodzącymi wakacjami. więcej

Dzień Sportu w Niedźwiadzie Dolnej

12-09-2018

W niedziele 9 września 2018 r. odbył się Dzień Sportu, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Niedźwiady Dolnej wraz ze Szkołą Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej. Na przybyłych gości i mieszkańców Niedźwiady i okolic czekały różne niespodzianki. Do takich niewątpliwie należały pokazy Freestyle Football Dawida Krzyżowskiego oraz Krystiana Herby - sportowca specjalizującego się w trialu rowerowym, który popularność zdobył udziałem w telewizyjnym show Mam Talent w 2009 r. oraz zdobywaniem drapaczy chmur – skacząc rowerem po schodach.

Po zakończeniu pokazów za osiągnięcia sportowe w poprzednim roku szkolnym na etapie powiatu, rejonu i województwa zostali nagrodzeni przez dyrektor szkoły Wiolettę Czemarnik uczniowie z Niedźwiady Dolnej. Byli to Cieśla Maria, Drozd Sylwia, Kozioł Anna, Jodłowski Jakub, Charchut Bartłomiej, Wrona Hubert, Zima Szymon, Skóra Weronika, Andreasik Jakub, Przypek Julia, Kozioł Wiktoria, Bobulska Amelia, Cwanek Weronika, Depowska Gabriela, Świętoń Patrycja, Mikowska Paulina, Królikowska Aleksandra, Wróbel Karolina, Tatara Natalia, Przypek Weronika, Woźny Wiktoria, Mikowska Magdalena, Chodak Anna, Panek Natalia, Toton Kacper, Kośkiewicz Hubert, Strzałka Anna, Skóra Alicja, Darłak Karol, Królikowska Katarzyna i Kośkiewicz Bartłomiej.  Następnie pamiątkowe statuetki otrzymali wszyscy działacze i sponsorzy, którzy od wielu lat wspierają Szkołę Podstawową w Niedźwiadzie Dolnej, w tym przede wszystkim Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak.