Sukcesy dzieci z Niedźwiady

13-12-2018

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej zdobyli I nagrodę w eliminacjach finałowych na Podkarpackim Konkursie... więcej

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

13-12-2018

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego... więcej

Podatki lokalne szósty rok bez zmian. Nieunikniony wzrost opłat...

12-12-2018

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach podjęte zostały uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatków lokalnych. więcej

Wyróżnienie dla sołectwa Lubzina

10-12-2018

Rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś Podkarpacka 2018” więcej

Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Wigilię

10-12-2018

Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Miejski w Ropczycach będzie czynny w godzinach 7.30 - 15.00. więcej

Gmina Ropczyce inwestuje w ochronę środowiska

05-12-2018

Obecnie trwa rozbudowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Masarskiej. Kolejnym planowanym dużym... więcej

Pomoc finansowa Gminy Ropczyce na zakup sprzętu medycznego

05-12-2018

W grudniu br. Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak podpisał umowę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej dla Zespołu Opieki Zdrowotnej... więcej

Zarządcy dróg w gminie Ropczyce

05-12-2018

Organizacja zarządzania drogami publicznymi na terenie Miasta i Gminy Ropczyce więcej

Dzień Sportu w Niedźwiadzie Dolnej

12-09-2018

W niedziele 9 września 2018 r. odbył się Dzień Sportu, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Niedźwiady Dolnej wraz ze Szkołą Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej. Na przybyłych gości i mieszkańców Niedźwiady i okolic czekały różne niespodzianki. Do takich niewątpliwie należały pokazy Freestyle Football Dawida Krzyżowskiego oraz Krystiana Herby - sportowca specjalizującego się w trialu rowerowym, który popularność zdobył udziałem w telewizyjnym show Mam Talent w 2009 r. oraz zdobywaniem drapaczy chmur – skacząc rowerem po schodach.

Po zakończeniu pokazów za osiągnięcia sportowe w poprzednim roku szkolnym na etapie powiatu, rejonu i województwa zostali nagrodzeni przez dyrektor szkoły Wiolettę Czemarnik uczniowie z Niedźwiady Dolnej. Byli to Cieśla Maria, Drozd Sylwia, Kozioł Anna, Jodłowski Jakub, Charchut Bartłomiej, Wrona Hubert, Zima Szymon, Skóra Weronika, Andreasik Jakub, Przypek Julia, Kozioł Wiktoria, Bobulska Amelia, Cwanek Weronika, Depowska Gabriela, Świętoń Patrycja, Mikowska Paulina, Królikowska Aleksandra, Wróbel Karolina, Tatara Natalia, Przypek Weronika, Woźny Wiktoria, Mikowska Magdalena, Chodak Anna, Panek Natalia, Toton Kacper, Kośkiewicz Hubert, Strzałka Anna, Skóra Alicja, Darłak Karol, Królikowska Katarzyna i Kośkiewicz Bartłomiej.  Następnie pamiątkowe statuetki otrzymali wszyscy działacze i sponsorzy, którzy od wielu lat wspierają Szkołę Podstawową w Niedźwiadzie Dolnej, w tym przede wszystkim Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak.