Wakacje w mieście

24-06-2019

Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają dzieci... więcej

Orły Polskiego Samorządu 2019

18-06-2019

14 czerwca br. w Warszawie odbyła się Wielka Gala „30 Lat Wolności”. Podczas gali wyłonieni zostali Laureaci Ogólnopolskiego... więcej

Nowe parkometry w Rynku

17-06-2019

Od poniedziałku w strefie parkowania w Rynku działają dwa parkometry. Nowe urządzenia ułatwią system poboru opłat. więcej

Ostrzeżenie przed upałami oraz burzami z gradem

14-06-2019

Ostrzeżenie przed upałami oraz burzami z gradem z dnia 14.06.2019 więcej

W dniach 17-18 czerwca akcja odkomarzania

14-06-2019

Informujemy, iż w związku z wystąpieniem plagi komarów na terenie Gminy – planowane jest przeprowadzenie odkomarzania w dniach... więcej

Kolejne dofinansowanie na wyposażenie remizy OSP w Lubzinie

13-06-2019

Gmina Ropczyce pozyskała ze środków Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 dofinansowanie na zakup i wyposażenie... więcej

Koniec roku szkolnego 2018/19

13-06-2019

Już za tydzień koniec roku szkolnego, dzieci i młodzież cieszą się nadchodzącymi wakacjami. więcej

Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców

13-06-2019

Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych zakładaniem nowych firm więcej

Wyposażenie Wiejskiego Centrum Kultury w Gnojnicy Dolnej w sprzęt nagłaśniający i multimedialny

08-10-2018

21 sierpnia br. zakończyła się realizacja zadania pn. „Wyposażenie obiektów Wiejskiego Centrum Kultury w sprzęt nagłaśniający i multimedialny”. W ramach projektu zakupiono m. in. zestaw kolumn szerokopasmowych wraz z statywami, mikser cyfrowy, stagebox, ekran projekcyjny z projektorem oraz system mikrofonów bezprzewodowych. Poza zakupem sprzętu do Sali widowiskowej i świetlicy wiejskiej WCK projekt dodatkowo zakładał wykonanie w ramach pracy własnej drobnego remontu pomieszczeń. Zadanie promowane było podczas dwóch imprez tj. corocznych dożynek sołeckich oraz zorganizowanych dodatkowo warsztatów wokalnych.

Na realizację projektu Gmina Ropczyce pozyskała dofinansowanie ze środków Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 – 2020. Całkowity koszt realizacji zadania to 28 012,51 zł (w tym dofinansowanie – 10 000 zł). Zgłaszane do realizacji zadanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez mieszkańców Gnojnicy Dolnej i wprowadzone do Sołeckiej Strategii Rozwoju Sołectwa Gnojnica Dolna. Celem realizacji projektu jest wyeliminowanie zdiagnozowanych w Strategii problemów związanych z niedostatecznym doposażeniem i wykończeniem obiektów Wiejskiego Centrum Kultury oraz Remizy OSP. Zakup niezbędnego wyposażenia w postaci sprzętu multimedialnego i nagłaśniającego umożliwi znaczne rozszerzenie oferty imprez, wydarzeń, zajęć szkoleniowych dedykowanych mieszkańcom sołectwa w tym głównie dzieciom, młodzieży i osobom starszym. Ponadto przedsięwzięcie przyczyni się do wzrostu integracji i aktywności mieszkańców m. in. poprzez wzrost liczby osób biorących udział w wydarzeniach integracyjnych i kulturalnych.

Istotą Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi jest spojrzenie na wieś jako miejsca występowania szeregu zasobów materialnych i niematerialnych, których odpowiednie wykorzystanie może wpłynąć na dalszy rozwój miejscowości i przynieść sukces lokalnej społeczności. Jednym z głównych założeń programu jest wskazanie mieszkańcom nowych możliwości w działaniu na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.