Informacje BIP

Ferie 2019

05-02-2019

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego korzystania z różnych zajęć podczas ferii. więcej

Poparcie listu otwartego Związku Gmin Wiejskich RP w sprawie...

21-02-2019

Z uwagi na ciągle rosnące wydatki z budżetu samorządu na edukację, burmistrz Bolesław Bujak poparł stanowisko Związków Gmin... więcej

Ogłoszenie

20-02-2019

Informujemy Mieszkańców, że w piątek 1 marca od godz. 12:00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych więcej

Zapraszamy na facebooka

19-02-2019

Informujemy, że został uruchomiony oficjalny profil miejski na facebooku pn. Miasto i Gmina Ropczyce. więcej

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu...

19-02-2019

Od lutego br. w 10 szkołach w naszej gminie trwają bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne w ramach kolejnej edycji programu... więcej

Nadal brak dotacji do unieszkodliwiania azbestu

18-02-2019

Informujemy, że w bieżącym roku jak też w 2018, WFOŚiGW w Rzeszowie nie podjął działania nad dotowaniem wyrobów zawierających... więcej

W marcu i kwietniu wybierzemy sołtysów i przewodniczących...

13-02-2019

Burmistrz Ropczyc serdecznie zaprasza mieszkańców na wiosenne zebrania środowiskowe w sołectwach i osiedlach więcej

Ogłoszenie otwartego naboru na partnera w celu wspólnej...

07-02-2019

Ogłoszenie otwartego naboru na partnera w celu wspólnej realizacji projektu. więcej

Aktualności

Ostatnie posiedzenie Komitetu Honorowego Gminnych Obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

03-12-2018

30 listopada br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ropczycach odbyło się podsumowujące spotkanie Komitetu Honorowego Gminnych Obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas spotkania Burmistrz Bolesław Bujak omówił zrealizowane działania, uwzględniając różnorodne propozycje Członków Komitetu. Dzięki podjętym inicjatywom przygotowano szereg uroczystości, w których mieszkańcy licznie uczestniczyli. Burmistrz złożył serdeczne podziękowania wszystkim Członkom za wkład w pracę Komitetu. Poprzez wspólny wysiłek i potencjał społeczności lokalnej udało się zwrócić uwagę na wartość nowoczesnego patriotyzmu, znaczenie wolności, godności i budowania wspólnoty na każdej płaszczyźnie codziennego życia. 

Dla uczczenia 100. rocznicy, Samorząd Ropczyc po uzyskaniu opinii Komitetu, realizuje  budowę żywego pomnika w postaci hali sportowej przy SP nr 1 i nadaniu jej nazwy 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Akcentem promocyjnym naszej gminy upamiętniającym to narodowe święto jest umieszczenie trójwymiarowej aluminiowej konstrukcji herbu Ropczyc na rondzie 650-lecia lokacji miasta. Zwieńczeniem obchodów roku jubileuszowego jest zakupienie za 100 tys. zł po 100 książek polskich autorów o tematyce historyczno-patriotycznej dla bibliotek szkolnych i publicznych w gminie.

Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: