Informacje BIP

XIII Sesja Rady Miejskiej w Ropczycach

16-08-2019

W środę, 14 sierpnia miała miejsce trzynasta sesja Rady Miejskiej w Ropczycach. Podczas posiedzenia radni przyjęli między innymi... więcej

Nowy okres świadczeniowy w Gminie Ropczyce

14-08-2019

Informacja o świadczeniu wychowawczym 500+ na okres zasiłkowy 2019-2021 więcej

Profil Zaufany potwierdzisz w naszym urzędzie

13-08-2019

Urząd Miejski w Ropczycach dołączył do grona urzędów, w których funkcjonuje Punkt Potwierdzający Profil Zaufany więcej

Kolejne drogi do remontu

07-08-2019

Samorząd Ropczyc inwestuje w kolejne drogi. Tym razem zadanie związane jest z budową i modernizacją dwóch odcinków dróg... więcej

Pomoc materialna dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

07-08-2019

Burmistrz Ropczyc informuje, że w terminie od dnia 26 sierpnia do dnia 15 września 2019 r. (w przypadku uczniów szkół... więcej

W Lubzinie i na os. Chechły powstaną nowe strefy...

05-08-2019

Jeszcze w tym roku nowe strefy sportowo-rekreacyjne powstaną w Lubzinie i przy ulicy Strażackiej w Ropczycach. więcej

Informacja o wywieszeniu wykazu lokali do oddania w najem.

01-08-2019

Informacja o wywieszeniu wykazu lokali do oddania w najem. więcej

75. rocznica Powstania Warszawskiego

31-07-2019

Informujemy, że w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w czwartek 1 sierpnia 2019 roku, o godz. 17.00 włączone zostaną... więcej

Aktualności

Gmina Ropczyce inwestuje w ochronę środowiska

06-12-2018

Jednym z priorytetów Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce na obecną kadencję jest ochrona środowiska. Obecnie trwa rozbudowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Masarskiej. Kolejnym planowanym dużym zadaniem będzie budowa wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada. Gmina Ropczyce jest zwodociągowana w 76%. Po wybudowaniu w 2014 r. ujęcia wody w Lubzinie, które umożliwiło projektowanie wodociągu w kierunku południowym naszej gminy, oraz po przedłużanych w czasie konsultacjach w uzyskaniu zgód od mieszkańców, wykonany został projekt techniczny wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada. W roku 2017 złożony został wniosek o dofinansowanie do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pomimo uzyskania maksymalnej liczby punktów w kryteriach, w których nasza gmina się kwalifikowała, nie udało się zdobyć dofinansowania.  W roku bieżącym złożony został kolejny wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego o dofinansowanie budowy wodociągu, który przeszedł już ocenę formalną. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi początkiem 2019 r. Ze względu na coraz częstsze braki wody w studniach, Samorząd Ropczyc jest zdeterminowany, by rozpocząć w 2019 r. I etap budowy wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada nawet w przypadku braku otrzymania dofinansowania.

Przedmiotem projektu jest budowa dwóch zbiorników retencyjnych o pojemności 2x250m3 zapewniających zapas wody i pompowni wraz z zasilaniem energetycznym i rurociągiem tranzytowym Lubzina – Okonin. Realizacja projektu pozwoli na wybudowanie sieci wodociągowej na dł. 3,5 km. Głównym celem jest zwiększenie dostępności mieszkańców do systemu zaopatrzenia w wodę. Całkowita planowana wartość to prawie 3 mln zł, z czego 2 mln zł stanowiłoby dofinansowanie z UE. Budowa wodociągu byłaby kontynuowana w kolejnych latach.
Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: