Informacje BIP

Ferie 2019

05-02-2019

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego korzystania z różnych zajęć podczas ferii. więcej

Poparcie listu otwartego Związku Gmin Wiejskich RP w sprawie...

21-02-2019

Z uwagi na ciągle rosnące wydatki z budżetu samorządu na edukację, burmistrz Bolesław Bujak poparł stanowisko Związków Gmin... więcej

Ogłoszenie

20-02-2019

Informujemy Mieszkańców, że w piątek 1 marca od godz. 12:00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych więcej

Zapraszamy na facebooka

19-02-2019

Informujemy, że został uruchomiony oficjalny profil miejski na facebooku pn. Miasto i Gmina Ropczyce. więcej

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu...

19-02-2019

Od lutego br. w 10 szkołach w naszej gminie trwają bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne w ramach kolejnej edycji programu... więcej

Nadal brak dotacji do unieszkodliwiania azbestu

18-02-2019

Informujemy, że w bieżącym roku jak też w 2018, WFOŚiGW w Rzeszowie nie podjął działania nad dotowaniem wyrobów zawierających... więcej

W marcu i kwietniu wybierzemy sołtysów i przewodniczących...

13-02-2019

Burmistrz Ropczyc serdecznie zaprasza mieszkańców na wiosenne zebrania środowiskowe w sołectwach i osiedlach więcej

Ogłoszenie otwartego naboru na partnera w celu wspólnej...

07-02-2019

Ogłoszenie otwartego naboru na partnera w celu wspólnej realizacji projektu. więcej

Aktualności

Gmina Ropczyce inwestuje w ochronę środowiska

06-12-2018

Jednym z priorytetów Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce na obecną kadencję jest ochrona środowiska. Obecnie trwa rozbudowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Masarskiej. Kolejnym planowanym dużym zadaniem będzie budowa wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada. Gmina Ropczyce jest zwodociągowana w 76%. Po wybudowaniu w 2014 r. ujęcia wody w Lubzinie, które umożliwiło projektowanie wodociągu w kierunku południowym naszej gminy, oraz po przedłużanych w czasie konsultacjach w uzyskaniu zgód od mieszkańców, wykonany został projekt techniczny wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada. W roku 2017 złożony został wniosek o dofinansowanie do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pomimo uzyskania maksymalnej liczby punktów w kryteriach, w których nasza gmina się kwalifikowała, nie udało się zdobyć dofinansowania.  W roku bieżącym złożony został kolejny wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego o dofinansowanie budowy wodociągu, który przeszedł już ocenę formalną. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi początkiem 2019 r. Ze względu na coraz częstsze braki wody w studniach, Samorząd Ropczyc jest zdeterminowany, by rozpocząć w 2019 r. I etap budowy wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada nawet w przypadku braku otrzymania dofinansowania.

Przedmiotem projektu jest budowa dwóch zbiorników retencyjnych o pojemności 2x250m3 zapewniających zapas wody i pompowni wraz z zasilaniem energetycznym i rurociągiem tranzytowym Lubzina – Okonin. Realizacja projektu pozwoli na wybudowanie sieci wodociągowej na dł. 3,5 km. Głównym celem jest zwiększenie dostępności mieszkańców do systemu zaopatrzenia w wodę. Całkowita planowana wartość to prawie 3 mln zł, z czego 2 mln zł stanowiłoby dofinansowanie z UE. Budowa wodociągu byłaby kontynuowana w kolejnych latach.
Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: