Informacje BIP

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym

19-04-2019

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo 5 Gmin” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym więcej

Sołtysi i przewodniczący osiedli wybrani

18-04-2019

17 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim burmistrz Bolesław Bujak wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Bielatowiczem... więcej

ASF: Pomoc finansowa dla producentów świń

18-04-2019

Pomoc finansowa dla producentów świń, którzy zaprzestali produkcji w związku z obowiązującym zakazem utrzymywania w gospodarstwie... więcej

Życzenia Wielkanocne

17-04-2019

Życzenia Wielkanocne od Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce więcej

I posiedzenie nowej kadencji Ropczyckiej Rady Seniorów

16-04-2019

15 kwietnia br. w "Cegle" mieszczącej się w Centrum Kultury odbyło się I posiedzenie nowej kadencji Ropczyckiej Rady Seniorów. więcej

Odbudowa mostu w ciągu drogi Niedźwiada-Kolawa

15-04-2019

Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak zwrócił się z prośbą do Wojewody Podkarpackiego o poparcie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i... więcej

Ropczyce w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM"

12-04-2019

W sobotę 13 kwietnia już o 8.00 rano zapraszamy na ropczycki Rynek, gdzie w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" rozłożone... więcej

Projekt socjalny dla rodziców „Wychowywać z pasją – edycja 2019”.

12-04-2019

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ropczycach realizuje projekt socjalny. więcej

Aktualności

Gmina Ropczyce inwestuje w ochronę środowiska

06-12-2018

Jednym z priorytetów Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce na obecną kadencję jest ochrona środowiska. Obecnie trwa rozbudowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Masarskiej. Kolejnym planowanym dużym zadaniem będzie budowa wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada. Gmina Ropczyce jest zwodociągowana w 76%. Po wybudowaniu w 2014 r. ujęcia wody w Lubzinie, które umożliwiło projektowanie wodociągu w kierunku południowym naszej gminy, oraz po przedłużanych w czasie konsultacjach w uzyskaniu zgód od mieszkańców, wykonany został projekt techniczny wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada. W roku 2017 złożony został wniosek o dofinansowanie do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pomimo uzyskania maksymalnej liczby punktów w kryteriach, w których nasza gmina się kwalifikowała, nie udało się zdobyć dofinansowania.  W roku bieżącym złożony został kolejny wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego o dofinansowanie budowy wodociągu, który przeszedł już ocenę formalną. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi początkiem 2019 r. Ze względu na coraz częstsze braki wody w studniach, Samorząd Ropczyc jest zdeterminowany, by rozpocząć w 2019 r. I etap budowy wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada nawet w przypadku braku otrzymania dofinansowania.

Przedmiotem projektu jest budowa dwóch zbiorników retencyjnych o pojemności 2x250m3 zapewniających zapas wody i pompowni wraz z zasilaniem energetycznym i rurociągiem tranzytowym Lubzina – Okonin. Realizacja projektu pozwoli na wybudowanie sieci wodociągowej na dł. 3,5 km. Głównym celem jest zwiększenie dostępności mieszkańców do systemu zaopatrzenia w wodę. Całkowita planowana wartość to prawie 3 mln zł, z czego 2 mln zł stanowiłoby dofinansowanie z UE. Budowa wodociągu byłaby kontynuowana w kolejnych latach.
Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: