Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym

19-04-2019

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo 5 Gmin” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym więcej

Sołtysi i przewodniczący osiedli wybrani

18-04-2019

17 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim burmistrz Bolesław Bujak wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Bielatowiczem... więcej

ASF: Pomoc finansowa dla producentów świń

18-04-2019

Pomoc finansowa dla producentów świń, którzy zaprzestali produkcji w związku z obowiązującym zakazem utrzymywania w gospodarstwie... więcej

Życzenia Wielkanocne

17-04-2019

Życzenia Wielkanocne od Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce więcej

I posiedzenie nowej kadencji Ropczyckiej Rady Seniorów

16-04-2019

15 kwietnia br. w "Cegle" mieszczącej się w Centrum Kultury odbyło się I posiedzenie nowej kadencji Ropczyckiej Rady Seniorów. więcej

Odbudowa mostu w ciągu drogi Niedźwiada-Kolawa

15-04-2019

Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak zwrócił się z prośbą do Wojewody Podkarpackiego o poparcie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i... więcej

Ropczyce w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM"

12-04-2019

W sobotę 13 kwietnia już o 8.00 rano zapraszamy na ropczycki Rynek, gdzie w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" rozłożone... więcej

Projekt socjalny dla rodziców „Wychowywać z pasją – edycja 2019”.

12-04-2019

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ropczycach realizuje projekt socjalny. więcej

fot. FB Osiedle Witkowice

Dobiegają końca spotkania sprawozdawczo-wyborcze

10-04-2019

Dobiegają końca spotkania środowiskowe burmistrza Ropczyc z mieszkańcami poszczególnych sołectw i osiedli. Dotychczas odbyło się już 15 zebrań, ostatnie planowane są 13-14 kwietnia na os. Pietrzejowa, Brzyzna i w Brzezówce. Podczas tegorocznych zebrań mieszkańcy dokonują wyboru sołtysa lub przewodniczącego zarządu osiedla oraz rady sołeckiej lub osiedlowej na kolejną, obecnie 5-letnią kadencję.

Zebrania cieszą się dobrą frekwencją. Ich celem jest podsumowanie zrealizowanych już zadań w roku poprzednim, a także zapoznanie mieszkańców z planami inwestycyjnymi na najbliższe lata. Mieszkańcy 3 sołectw/osiedli zdecydowali o wyborze nowej osoby funkcję sołtysa lub przewodniczącego osiedla. Na os. Czekaj Jacek Róg zastąpił, sprawującego tę funkcję już 5 kadencji, Mieczysława Roga. W Lubzinie Andrzej Cierpiał zastąpił sołtysa Mieczysława Cabaja, który pełnił funkcję przez 4 kadencje. Natomiast w sołectwie Mała, po jednej kadencji Grażyny Madei, sołtysem został Arkadiusz Bęben. W pozostałych sołectwach funkcje sołtysa sprawują wybrano kolejni: Wiesław Strączek (os. Św. Barbary), Elżbieta Rachwał (os. Chechły), Wojciech Niwa (os. Granice), Imelda Sobańska (os. Północ), Tadeusz Miąso (os. Śródmieście), Maria Golenia (os. Witkowice), Wiesław Kipa (Okonin), Piotr Raś (Niedźwiada), Marek Fic (Gnojnica Wola), Lesław Reguła (Łączki Kucharskie) i Piotr Bochenek (Gnojnica Dolna).

Mieszkańców osiedla Pietrzejowa zapraszamy w sobotę 13 kwietnia o godz. 17:00 do Domu Kultury w Witkowicach, a osiedla Brzyzna w niedzielę 14 kwietnia o godz. 17.00 do remizy OSP przy ul. Ogrodniczej. W Brzezówce spotkanie odbędzie się 13 kwietnia o godz. 16.00 w miejscowym domu kultury.

W zebraniach oprócz burmistrza lub jego zastępcy uczestniczą także lokalni radni oraz kierownicy referatów Urzędu Miejskiego, dzięki czemu mieszkańcy mają możliwość bezpośredniej wymiany informacji, a także zgłaszania własnych pomysłów, wniosków i postulatów. Niestety, ze względu na przyszłoroczne podwyżki prądu oraz obietnice rządowe, których koszty w dużej części pokryją samorządy, budżet gminy w 2020 r. będzie jeszcze bardziej ograniczony, niż w chwili obecnej. Dlatego też nie wszystkie wnioski mieszkańców sołectw i osiedli mogą być pilnie zrealizowane.