Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym

19-04-2019

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo 5 Gmin” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym więcej

Sołtysi i przewodniczący osiedli wybrani

18-04-2019

17 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim burmistrz Bolesław Bujak wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Bielatowiczem... więcej

ASF: Pomoc finansowa dla producentów świń

18-04-2019

Pomoc finansowa dla producentów świń, którzy zaprzestali produkcji w związku z obowiązującym zakazem utrzymywania w gospodarstwie... więcej

Życzenia Wielkanocne

17-04-2019

Życzenia Wielkanocne od Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce więcej

I posiedzenie nowej kadencji Ropczyckiej Rady Seniorów

16-04-2019

15 kwietnia br. w "Cegle" mieszczącej się w Centrum Kultury odbyło się I posiedzenie nowej kadencji Ropczyckiej Rady Seniorów. więcej

Odbudowa mostu w ciągu drogi Niedźwiada-Kolawa

15-04-2019

Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak zwrócił się z prośbą do Wojewody Podkarpackiego o poparcie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i... więcej

Ropczyce w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM"

12-04-2019

W sobotę 13 kwietnia już o 8.00 rano zapraszamy na ropczycki Rynek, gdzie w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" rozłożone... więcej

Projekt socjalny dla rodziców „Wychowywać z pasją – edycja 2019”.

12-04-2019

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ropczycach realizuje projekt socjalny. więcej

Trwa budowa hali sportowo-widowiskowej

11-04-2019

Trwa budowa hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach. Wykonawcą jest firma DOMREX z Białobrzegów. Ten nowoczesny budynek pomieści m.in. boisko o nawierzchni z linoleum 40x20m, widownię wraz z antresolą mieszczącą łącznie ok. 315 osób, cztery zespoły sanitarno-szatniowe, dwa zespoły sanitariatów ogólnodostępnych, trzy sale dydaktyczne, w tym jedna pracownia komputerowa i siłownię. Budynek wyposażony będzie we własne, niezależne wejścia z zewnątrz oraz będzie skomunikowany z częścią już istniejącą wewnątrz budynku. Przewidziano możliwość dzielenia hali na trzy części za pomocą zamontowanych na stałe siatek, co umożliwi wykorzystanie dostępnej powierzchni jednorazowo przez więcej niż jedną grupę w czasie zajęć wychowania fizycznego. Dodatkowo wykonany zostanie parking dla ok. 30 pojazdów. Inwestycja ma zostać oddana do użytku pod koniec roku 2019. Dodatkowo, Samorząd Ropczyc planuje w przyszłym roku wykonanie boiska poliuretanowego z oświetleniem i ogrodzeniem przy budynku szkoły.

Budowa hali to obok rozbudowy kanalizacji i modernizacji oczyszczalni przy ul. Masarskiej jedna z największych inwestycji Gminy w ostatnich latach. Koszt budowy nowej hali z wyposażeniem wynosił będzie ponad 8 mln zł, z czego 1,9 mln zł stanowi pozyskane przez Samorząd Ropczyc dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Hala, która służyć będzie nie tylko dzieciom i młodzieży szkolnej, ale wszystkim mieszkańcom, będzie nosić imię "100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości".