Wakacje w mieście

24-06-2019

Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają dzieci... więcej

Orły Polskiego Samorządu 2019

18-06-2019

14 czerwca br. w Warszawie odbyła się Wielka Gala „30 Lat Wolności”. Podczas gali wyłonieni zostali Laureaci Ogólnopolskiego... więcej

Nowe parkometry w Rynku

17-06-2019

Od poniedziałku w strefie parkowania w Rynku działają dwa parkometry. Nowe urządzenia ułatwią system poboru opłat. więcej

Ostrzeżenie przed upałami oraz burzami z gradem

14-06-2019

Ostrzeżenie przed upałami oraz burzami z gradem z dnia 14.06.2019 więcej

W dniach 17-18 czerwca akcja odkomarzania

14-06-2019

Informujemy, iż w związku z wystąpieniem plagi komarów na terenie Gminy – planowane jest przeprowadzenie odkomarzania w dniach... więcej

Kolejne dofinansowanie na wyposażenie remizy OSP w Lubzinie

13-06-2019

Gmina Ropczyce pozyskała ze środków Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 dofinansowanie na zakup i wyposażenie... więcej

Koniec roku szkolnego 2018/19

13-06-2019

Już za tydzień koniec roku szkolnego, dzieci i młodzież cieszą się nadchodzącymi wakacjami. więcej

Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców

13-06-2019

Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych zakładaniem nowych firm więcej

Trwa budowa hali sportowo-widowiskowej

11-04-2019

Trwa budowa hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach. Wykonawcą jest firma DOMREX z Białobrzegów. Ten nowoczesny budynek pomieści m.in. boisko o nawierzchni z linoleum 40x20m, widownię wraz z antresolą mieszczącą łącznie ok. 315 osób, cztery zespoły sanitarno-szatniowe, dwa zespoły sanitariatów ogólnodostępnych, trzy sale dydaktyczne, w tym jedna pracownia komputerowa i siłownię. Budynek wyposażony będzie we własne, niezależne wejścia z zewnątrz oraz będzie skomunikowany z częścią już istniejącą wewnątrz budynku. Przewidziano możliwość dzielenia hali na trzy części za pomocą zamontowanych na stałe siatek, co umożliwi wykorzystanie dostępnej powierzchni jednorazowo przez więcej niż jedną grupę w czasie zajęć wychowania fizycznego. Dodatkowo wykonany zostanie parking dla ok. 30 pojazdów. Inwestycja ma zostać oddana do użytku pod koniec roku 2019. Dodatkowo, Samorząd Ropczyc planuje w przyszłym roku wykonanie boiska poliuretanowego z oświetleniem i ogrodzeniem przy budynku szkoły.

Budowa hali to obok rozbudowy kanalizacji i modernizacji oczyszczalni przy ul. Masarskiej jedna z największych inwestycji Gminy w ostatnich latach. Koszt budowy nowej hali z wyposażeniem wynosił będzie ponad 8 mln zł, z czego 1,9 mln zł stanowi pozyskane przez Samorząd Ropczyc dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Hala, która służyć będzie nie tylko dzieciom i młodzieży szkolnej, ale wszystkim mieszkańcom, będzie nosić imię "100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości".