Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym

19-04-2019

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo 5 Gmin” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym więcej

Sołtysi i przewodniczący osiedli wybrani

18-04-2019

17 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim burmistrz Bolesław Bujak wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Bielatowiczem... więcej

ASF: Pomoc finansowa dla producentów świń

18-04-2019

Pomoc finansowa dla producentów świń, którzy zaprzestali produkcji w związku z obowiązującym zakazem utrzymywania w gospodarstwie... więcej

Życzenia Wielkanocne

17-04-2019

Życzenia Wielkanocne od Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce więcej

I posiedzenie nowej kadencji Ropczyckiej Rady Seniorów

16-04-2019

15 kwietnia br. w "Cegle" mieszczącej się w Centrum Kultury odbyło się I posiedzenie nowej kadencji Ropczyckiej Rady Seniorów. więcej

Odbudowa mostu w ciągu drogi Niedźwiada-Kolawa

15-04-2019

Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak zwrócił się z prośbą do Wojewody Podkarpackiego o poparcie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i... więcej

Ropczyce w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM"

12-04-2019

W sobotę 13 kwietnia już o 8.00 rano zapraszamy na ropczycki Rynek, gdzie w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" rozłożone... więcej

Projekt socjalny dla rodziców „Wychowywać z pasją – edycja 2019”.

12-04-2019

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ropczycach realizuje projekt socjalny. więcej

Projekt socjalny dla rodziców „Wychowywać z pasją – edycja 2019”.

12-04-2019

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ropczycach realizuje projekt socjalny dla rodziców „Wychowywać z pasją – edycja 2019”.

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ropczycach informuje, że od marca 2019 r.   realizowany jest projekt socjalny „Wychowywać z pasją – edycja 2019 r.” Projekt dedykowany jest rodzicom, którzy chcą podnieść kompetencje rodzicielskie oraz wzmocnić swoje więzi rodzinne. Realizacja projektu zaplanowana jest w terminie o 30.03.2019 r. do 29.05.2019r.

Celem głównym przedsięwzięcia jest poprawa funkcjonowania i jakości życia rodziny  oraz udzielenie wsparcia społecznego poprzez spotkania z wykwalifikowaną kadrą specjalistów.
W ramach projektu  zaplanowano trening komunikacji w tym szkolenie z zakresu porozumiewania bez przemocy, warsztaty promujące właściwe postawy rodzicielskie oraz sprzyjające prawidłowemu wychowaniu dzieci, trening budżetowy trening utrzymywania porządku, wykłady dietetyka. Spotkania odbywać się będą raz lub dwa razy w tygodniu po 1,5 lub 2 godziny.

Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach, w sali Domu Parafialnego w Ropczycach oraz w Centrum Kultury w Ropczycach
Najbliższe spotkanie, tj. trening komunikacji  odbędzie się  w sobotę 13.04.2019 r. w siedzibie MGOPS ul. Krótka 1. Zajęcia przeprowadzi psycholog Pani Ewa Rybka – Oktaba.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dotychczas uczestniczących w spotkaniach, jak również chętnych, którzy chcieliby skorzystać z porad specjalistów w ww. sferach życia rodzinnego.
Szczegółowych informacji o projekcie udzielają pracownicy socjalni i asystent rodziny  MGOPS w Ropczycach tel. 17 2218 494 , e–mail: .