Wytyczne ws. zatrudniania cudzoziemców w gosp. rolnych

28-05-2020

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wytycznymi MRiRW i GIS dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy... więcej

Samorząd Ropczyc pozyskał kolejne środki na budowę wodociągu i...

28-05-2020

Samorząd Ropczyc pozyskał kolejne środki na budowę wodociągu i kanalizacji więcej

Nowy samochód dla OSP Lubzina

27-05-2020

Do Lubziny dotarł nowy samochód zakupiony dla miejscowej jednostki OSP przez gminę Ropczyce więcej

30 lat samorządności

27-05-2020

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, tego dnia 30 lat temu odbyły się pierwsze, w pełni demokratyczne wybory do... więcej

Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI

27-05-2020

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi razem z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi kampanię informacyjną „Kupuj świadomie... więcej

Stowarzyszenie ,,NIL" zaprasza do udziału w projekcie

27-05-2020

„Wystartuj w biznesie – wspieranie przedsiębiorczości w powiecie kolbuszowskim i ropczycko-sędziszowskim” nr... więcej

Kasa urzędu nieczynna w dniu 28 maja 2020 r.

25-05-2020

Informujemy, że w dniu 28 maja 2020 r. (czwartek) kasa w Urzędzie Miejskim w Ropczycach będzie nieczynna. Kasa będzie otwarta w... więcej

Urząd Miejski wznawia pełną obsługę mieszkańców

22-05-2020

W dniu 25 maja br. Urząd Miejski w Ropczycach wznawia pełną obsługę mieszkańców. Strony mogą załatwiać sprawy POJEDYNCZO we... więcej

XI sesja Rady Miejskiej

10-06-2019

Podczas obrad jedenastej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach radni pozytywnie ocenili sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Ropczyce w 2018 roku, głosując za jego przyjęciem. Wcześniej pozytywną opinię wydała Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej. Efektem tego była uchwała o udzieleniu absolutorium Burmistrzowi Ropczyc, którą rada przyjęła przy 17 głosach „za” i 4 wstrzymujących się.

Po raz pierwszy w tym roku radni dyskutowali nad „Raportem o stanie gminy”. Jest to nowy obowiązek dla gmin, powiatów i sejmików. Do 31 maja organ władzy wykonawczej (wójt lub burmistrz, starosta, marszałek) musi przedstawić radzie raport, w którym podsumuje swoją działalność w poprzednim roku.

„Raport o stanie gminy Ropczyce” przedstawił burmistrz Bolesław Bujak. Na potrzeby tego opracowania zgromadzono szczegółowe dane o wszelkich aspektach funkcjonowania gminy. Zaraz po dyskusji na temat raportu odbyło się głosowanie, w którym większość radnych opowiedziała się za wotum zaufania dla burmistrza.

„Raport o stanie gminy Ropczyce” dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ropczycach, sprawozdanie z wykonania budżetu – w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu.