Wakacje w mieście

24-06-2019

Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają dzieci... więcej

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze

24-06-2019

22 czerwca br. na stadionie Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze więcej

Orły Polskiego Samorządu 2019

18-06-2019

14 czerwca br. w Warszawie odbyła się Wielka Gala „30 Lat Wolności”. Podczas gali wyłonieni zostali Laureaci Ogólnopolskiego... więcej

Nowe parkometry w Rynku

17-06-2019

Od poniedziałku w strefie parkowania w Rynku działają dwa parkometry. Nowe urządzenia ułatwią system poboru opłat. więcej

Ostrzeżenie przed upałami oraz burzami z gradem

14-06-2019

Ostrzeżenie przed upałami oraz burzami z gradem z dnia 14.06.2019 więcej

W dniach 17-18 czerwca akcja odkomarzania

14-06-2019

Informujemy, iż w związku z wystąpieniem plagi komarów na terenie Gminy – planowane jest przeprowadzenie odkomarzania w dniach... więcej

Kolejne dofinansowanie na wyposażenie remizy OSP w Lubzinie

13-06-2019

Gmina Ropczyce pozyskała ze środków Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 dofinansowanie na zakup i wyposażenie... więcej

Koniec roku szkolnego 2018/19

13-06-2019

Już za tydzień koniec roku szkolnego, dzieci i młodzież cieszą się nadchodzącymi wakacjami. więcej

Boisko w Łączkach Kucharskich

Koniec roku szkolnego 2018/19

13-06-2019

Już za tydzień koniec roku szkolnego, dzieci i młodzież cieszą się nadchodzącymi wakacjami. Podczas majowego spotkania burmistrza Bolesława Bujaka z dyrektorami szkół i przedszkoli omówione zostały najpilniejsze remonty oraz organizacja pracy w tych placówkach w nowym roku szkolnym 2019/20. We wszystkich szkołach podstawowych w naszej gminie oraz szkole muzycznej edukacją objętych zostanie 2669 uczniów.

Ze względu na likwidację 15 oddziałów klas III gimnazjum będzie to o 289 uczniów mniej niż obecnie. Wraz z odejściem młodzieży, trafi do nas znacząco mniejsza subwencja oświatowa. Niestety koszty utrzymania placówek pozostaną na tym samym poziomie. We wszystkich gminnych przedszkolach wraz z oddziałami przedszkolnymi w szkołach podstawowych opieką w nowym roku objętych będzie 959 dzieci. Jest to mniej o 29 dzieci w stosunku do obecnego roku szkolnego. Dobrą wiadomością jest fakt, że wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym zostały przyjęte do placówek. Liczba dzieci w Żłobku Miejskim w Ropczycach wyniesie w nowym roku szkolnym 94. Oprócz gminnych przedszkoli, w Ropczycach funkcjonują także 3 przedszkola, na które gmina przekazuje dofinansowanie: Ochronka, Bajkowy Zakątek i Wesołek.
W czerwcu br. podpisano umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy na finansowanie oddziału przedszkolnego unijnego w Szkole Podstawowej w Brzezówce. Obecnie trwa zakup wyposażenia do nowego budynku.

Liczba nauczycieli w nowym roku szkolnym wyniesie 446 (331 pełnoetatowych i 115 niepełnoetatowych).

Ponieważ program profilaktyki stomatologicznej wszystkich dzieci szkół podstawowych spełnił oczekiwania mieszkańców, będzie on kontynuowany. Dla dzieci dostępne są 4 nowoczesne gabinety szkolne w SP nr 1, SP nr 5, SP w Niedźwiadzie Dolnej i Gnojnicy Dolnej. Ponadto, Gmina Ropczyce w dalszym ciągu realizuje program budowy boisk sportowych wielofunkcyjnych o sztucznej nawierzchni przy szkołach. Dotychczas powstało 6 takich obiektów: w Małej, Niedźwiadzie Dolnej, Niedźwiadzie Górnej, Gnojnicy Dolnej, Gnojnicy Woli i Łączkach Kucharskich. Oprócz nich wcześniej wybudowano dwa boiska o nawierzchni poliuretanowej przy szkołach na os. Św. Barbary i os. Witkowice. W planach jest budowa kolejnych na os. Czekaj, os. Chechły, os. Śródmieście i Lubzinie.