Wytyczne ws. zatrudniania cudzoziemców w gosp. rolnych

28-05-2020

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wytycznymi MRiRW i GIS dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy... więcej

Samorząd Ropczyc pozyskał kolejne środki na budowę wodociągu i...

28-05-2020

Samorząd Ropczyc pozyskał kolejne środki na budowę wodociągu i kanalizacji więcej

Nowy samochód dla OSP Lubzina

27-05-2020

Do Lubziny dotarł nowy samochód zakupiony dla miejscowej jednostki OSP przez gminę Ropczyce więcej

30 lat samorządności

27-05-2020

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, tego dnia 30 lat temu odbyły się pierwsze, w pełni demokratyczne wybory do... więcej

Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI

27-05-2020

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi razem z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi kampanię informacyjną „Kupuj świadomie... więcej

Stowarzyszenie ,,NIL" zaprasza do udziału w projekcie

27-05-2020

„Wystartuj w biznesie – wspieranie przedsiębiorczości w powiecie kolbuszowskim i ropczycko-sędziszowskim” nr... więcej

Kasa urzędu nieczynna w dniu 28 maja 2020 r.

25-05-2020

Informujemy, że w dniu 28 maja 2020 r. (czwartek) kasa w Urzędzie Miejskim w Ropczycach będzie nieczynna. Kasa będzie otwarta w... więcej

Urząd Miejski wznawia pełną obsługę mieszkańców

22-05-2020

W dniu 25 maja br. Urząd Miejski w Ropczycach wznawia pełną obsługę mieszkańców. Strony mogą załatwiać sprawy POJEDYNCZO we... więcej

Boisko w Łączkach Kucharskich

Koniec roku szkolnego 2018/19

13-06-2019

Już za tydzień koniec roku szkolnego, dzieci i młodzież cieszą się nadchodzącymi wakacjami. Podczas majowego spotkania burmistrza Bolesława Bujaka z dyrektorami szkół i przedszkoli omówione zostały najpilniejsze remonty oraz organizacja pracy w tych placówkach w nowym roku szkolnym 2019/20. We wszystkich szkołach podstawowych w naszej gminie oraz szkole muzycznej edukacją objętych zostanie 2669 uczniów.

Ze względu na likwidację 15 oddziałów klas III gimnazjum będzie to o 289 uczniów mniej niż obecnie. Wraz z odejściem młodzieży, trafi do nas znacząco mniejsza subwencja oświatowa. Niestety koszty utrzymania placówek pozostaną na tym samym poziomie. We wszystkich gminnych przedszkolach wraz z oddziałami przedszkolnymi w szkołach podstawowych opieką w nowym roku objętych będzie 959 dzieci. Jest to mniej o 29 dzieci w stosunku do obecnego roku szkolnego. Dobrą wiadomością jest fakt, że wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym zostały przyjęte do placówek. Liczba dzieci w Żłobku Miejskim w Ropczycach wyniesie w nowym roku szkolnym 94. Oprócz gminnych przedszkoli, w Ropczycach funkcjonują także 3 przedszkola, na które gmina przekazuje dofinansowanie: Ochronka, Bajkowy Zakątek i Wesołek.
W czerwcu br. podpisano umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy na finansowanie oddziału przedszkolnego unijnego w Szkole Podstawowej w Brzezówce. Obecnie trwa zakup wyposażenia do nowego budynku.

Liczba nauczycieli w nowym roku szkolnym wyniesie 446 (331 pełnoetatowych i 115 niepełnoetatowych).

Ponieważ program profilaktyki stomatologicznej wszystkich dzieci szkół podstawowych spełnił oczekiwania mieszkańców, będzie on kontynuowany. Dla dzieci dostępne są 4 nowoczesne gabinety szkolne w SP nr 1, SP nr 5, SP w Niedźwiadzie Dolnej i Gnojnicy Dolnej. Ponadto, Gmina Ropczyce w dalszym ciągu realizuje program budowy boisk sportowych wielofunkcyjnych o sztucznej nawierzchni przy szkołach. Dotychczas powstało 6 takich obiektów: w Małej, Niedźwiadzie Dolnej, Niedźwiadzie Górnej, Gnojnicy Dolnej, Gnojnicy Woli i Łączkach Kucharskich. Oprócz nich wcześniej wybudowano dwa boiska o nawierzchni poliuretanowej przy szkołach na os. Św. Barbary i os. Witkowice. W planach jest budowa kolejnych na os. Czekaj, os. Chechły, os. Śródmieście i Lubzinie.