05-06-2020

Zapytanie ofertowe ,,Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big... więcej

Internetowa Giełda Rolna - Agro-Market24.pl

03-06-2020

Uprzejmie informujemy o platformie rolniczej Agro-Market24. Portal został stworzony aby ułatwić producentom rolnym wyszukiwanie... więcej

Otwieramy place zabaw i siłownie plenerowe

01-06-2020

Od jutra będzie można korzystać z placów zabaw i siłowni plenerowych Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji. więcej

Wracają opłaty w strefie płatnego parkowania

30-05-2020

Od poniedziałku 1 czerwca br. wracają opłaty w strefie płatnego parkowania w Rynku w Ropczycach. więcej

Gmina Ropczyce wnioskuje o środki na utylizację azbestu

29-05-2020

Samorząd Ropczyc złożył wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie o dotację na unieszkodliwienie 284 ton... więcej

Kolejne laptopy trafią do uczniów

29-05-2020

Kolejne laptopy trafią do uczniów więcej

Wytyczne ws. zatrudniania cudzoziemców w gosp. rolnych

28-05-2020

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wytycznymi MRiRW i GIS dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy... więcej

Samorząd Ropczyc pozyskał kolejne środki na budowę wodociągu i...

28-05-2020

Samorząd Ropczyc pozyskał kolejne środki na budowę wodociągu i kanalizacji więcej

W Lubzinie i na os. Chechły powstaną nowe strefy sportowo-rekreacyjne

05-08-2019

Otwarte Strefy Aktywności na terenie Miasta i Gminy Ropczyce cieszą się tak dużą popularnością, że Samorząd Ropczyc zaplanował budowę kolejnych. Jeszcze w tym roku nowe strefy sportowo-rekreacyjne powstaną w Lubzinie i przy ulicy Strażackiej w Ropczycach.

Otwarta Strefa Aktywności (OSA) to ogólnodostępne place zabaw z miejscem do aktywnego relaksu i odpoczynku. Na terenie miasta z powodzeniem służą mieszkańcom już dwa takie punkty. Jeden na osiedlu za stadionem oraz drugi na Osiedlu Północ. Takie małe architektury sportowe obejmują siłownię plenerową z różnorodnymi urządzeniami oraz strefę relaksu z ławeczkami. Poza tym w ramach otwartych stref aktywności zamontowane są również urządzenia do gier edukacyjnych np. szachy/warcaby itp.

Budowa kolejnych dwóch stref aktywności to wydatek ok. 114 tys. zł. Dofinansowanie w tym przypadku wyniosło 50 tys. zł, pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu gminy. Planowany termin zakończenia zadania przypada na 10 października tego roku. Zadanie wykona firma Herkules z Chrzanowa.