Informacje BIP

Wakacyjne remonty placówek oświatowych

05-08-2020

Trwają kolejne remonty placówek oświatowych miasta i gminy Ropczyce więcej

Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu tylko dla...

31-07-2020

W dniu 24 lipca 2020 r. weszła w życie zmiana ustawy o opłacie skarbowej, w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy i... więcej

76. rocznica Powstania Warszawskiego

30-07-2020

Informujemy, że w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w sobotę 1 sierpnia 2020 roku, o godz. 17.00 włączone zostaną... więcej

Gmina Ropczyce inwestuje w drogi

29-07-2020

Infrastruktura drogowa zawsze miała ogromne znaczenie dla samorządu Ropczyc. Pomimo różnego rodzaju ograniczeń związanych ze... więcej

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadania...

30-07-2020

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego ze sportu w 2020 r. więcej

Pomoc dla powodzian z miasta i gminy Kańczuga i gminy Skołyszyn

28-07-2020

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach, radni zdecydowali o przekazaniu miastu i gminie Kańczuga (powiat przeworski)... więcej

Zapraszamy na wykład o produktach ekologicznych i tradycyjnych

23-07-2020

Wykład na temat produktów ekologicznych i tradycyjnych. Szczegóły na plakacie. więcej

Projekt "Przystanek: własna firma"

23-07-2020

Sięgnij po dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej więcej

Aktualności

Dbamy o potrzeby naszych najmłodszych mieszkańców

12-09-2019

Samorząd Ropczyc uruchamia kolejne środki na inwestycje oświatowe. Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej, radni będą decydować o zapewnieniu środków na budowę żłobka i przedszkola na osiedlu Mehoffera. Natomiast już teraz wiadomo, że na tegoroczne stypendia socjalne dla uczniów przeznaczono trzy razy więcej pieniędzy niż w roku poprzednim. Składają się na nie środki z państwowe i gminne.
Gmina dysponuje już gotowym projektem technicznym obiektu żłobka i przedszkola oraz pozwoleniem na jego budowę. Koszt takiej inwestycji szacowany jest na około 3 miliony 200 tysięcy złotych, w związku z tym samorząd przymierza się do pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych przy udziale pieniędzy z budżetu gminy. Potrzeba powstania nowego żłobka w Ropczycach jest duża. Obecnie w żłobkach na terenie naszej gminy brakuje miejsc dla około 20 dzieci. W zaplanowanym obiekcie mają powstać trzy oddziały żłobkowe po 8 dzieci, czyli opiekę będzie miało zapewnioną tutaj 24 maluchów. Dla prawidłowego rozwoju najmłodszych nowy obiekt oprócz żłobka będzie posiadał również przedszkole. Jeśli Rada Miejska zabezpieczy w budżecie pieniądze na ten cel to jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na tę inwestycję. Jego oddanie do użytku, przewidziane jest najpóźniej na styczeń 2021 roku. Jak co roku, uczniowie mogą skorzystać ze wsparcia finansowego w postaci stypendiów socjalnych. Jednak w tym roku kwota na wsparcie naszych uczniów jest trzykrotnie wyższa niż w poprzednich latach i wynosi ponad 209 tysięcy złotych. 85% tej kwoty to środki rządowe, a 20% to pieniądze z budżetu gminy. W sumie ze wsparcia skorzysta około 422 osób. Nabór wniosków trwa jeszcze do 15 września. Ze stypendium mogą skorzystać uczniowie z terenu naszej gmina, jeśli dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 528 złotych netto. Budowa nowych obiektów oświatowych czy wsparcie finansowe uczniów to nie jedyne działania jakie prowadzi Samorząd Ropczyc, aby zapewnić odpowiednie podstawy dla rozwoju mieszkańców od najmłodszych ich lat. Przy Zespole Szkół na osiedlu Czekaj już funkcjonuje nowe, bezpieczne boisko o nawierzchni poliuretanowej. Podobne zostaną wybudowane w przyszłym roku przy szkole podstawowej na osiedlu Chechły oraz przy budynku wielofunkcyjnym na osiedlu Granice. Samorząd Ropczyc zdaje sobie sprawę, że odpowiednie przygotowana baza oświatowo-sportowa oraz wsparcie uczniów to podstawa, która pozwoli naszym mieszkańcom na odpowiedni start.

Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: