Informacje BIP

Informacja o przedsięwzięciu dofinansowanym ze środków WFOŚiGW w...

18-11-2019

Demontaż, transport i utylizacja pokryć dachowych zawierających azbest na budynkach mieszkalnych i gospodarczych z terenu Gminy... więcej

40-lecie pracy twórczej Kazimierza Malskiego

18-11-2019

15 listopada br. w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach odbył się jubileusz 40-lecia pracy twórczej Kazimierza... więcej

Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Seniora

15-11-2019

W czwartek, 14 listopada w Centrum Kultury w Ropczycach miało miejsce uroczyste spotkanie seniorów ropczyckiej oświaty z okazji... więcej

Ruszył nabór wniosków w kolejnej edycji Rządowego Programu Klub

12-11-2019

Ruszył nabór wniosków w kolejnej edycji Rządowego Programu Klub. więcej

101. rocznica Odzyskania Niepodległości

12-11-2019

W poniedziałek, 11 listopada świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O tak ważnym dniu nie zapomniał... więcej

Harmonogram jesiennych spotkań środowiskowych

05-11-2019

Burmistrz Ropczyc serdecznie zaprasza mieszkańców na zebrania środowiskowe w sołectwach i osiedlach więcej

Komunikat dla przedsiębiorców

12-11-2019

Komunikat dla przedsiębiorców prowadzących jednostki handlu detalicznego lub hurtowego, w których oferowane są torby na zakupy z... więcej

Aktualności

Dbamy o potrzeby naszych najmłodszych mieszkańców

12-09-2019

Samorząd Ropczyc uruchamia kolejne środki na inwestycje oświatowe. Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej, radni będą decydować o zapewnieniu środków na budowę żłobka i przedszkola na osiedlu Mehoffera. Natomiast już teraz wiadomo, że na tegoroczne stypendia socjalne dla uczniów przeznaczono trzy razy więcej pieniędzy niż w roku poprzednim. Składają się na nie środki z państwowe i gminne.
Gmina dysponuje już gotowym projektem technicznym obiektu żłobka i przedszkola oraz pozwoleniem na jego budowę. Koszt takiej inwestycji szacowany jest na około 3 miliony 200 tysięcy złotych, w związku z tym samorząd przymierza się do pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych przy udziale pieniędzy z budżetu gminy. Potrzeba powstania nowego żłobka w Ropczycach jest duża. Obecnie w żłobkach na terenie naszej gminy brakuje miejsc dla około 20 dzieci. W zaplanowanym obiekcie mają powstać trzy oddziały żłobkowe po 8 dzieci, czyli opiekę będzie miało zapewnioną tutaj 24 maluchów. Dla prawidłowego rozwoju najmłodszych nowy obiekt oprócz żłobka będzie posiadał również przedszkole. Jeśli Rada Miejska zabezpieczy w budżecie pieniądze na ten cel to jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na tę inwestycję. Jego oddanie do użytku, przewidziane jest najpóźniej na styczeń 2021 roku. Jak co roku, uczniowie mogą skorzystać ze wsparcia finansowego w postaci stypendiów socjalnych. Jednak w tym roku kwota na wsparcie naszych uczniów jest trzykrotnie wyższa niż w poprzednich latach i wynosi ponad 209 tysięcy złotych. 85% tej kwoty to środki rządowe, a 20% to pieniądze z budżetu gminy. W sumie ze wsparcia skorzysta około 422 osób. Nabór wniosków trwa jeszcze do 15 września. Ze stypendium mogą skorzystać uczniowie z terenu naszej gmina, jeśli dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 528 złotych netto. Budowa nowych obiektów oświatowych czy wsparcie finansowe uczniów to nie jedyne działania jakie prowadzi Samorząd Ropczyc, aby zapewnić odpowiednie podstawy dla rozwoju mieszkańców od najmłodszych ich lat. Przy Zespole Szkół na osiedlu Czekaj już funkcjonuje nowe, bezpieczne boisko o nawierzchni poliuretanowej. Podobne zostaną wybudowane w przyszłym roku przy szkole podstawowej na osiedlu Chechły oraz przy budynku wielofunkcyjnym na osiedlu Granice. Samorząd Ropczyc zdaje sobie sprawę, że odpowiednie przygotowana baza oświatowo-sportowa oraz wsparcie uczniów to podstawa, która pozwoli naszym mieszkańcom na odpowiedni start.

Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: