Informacje BIP

Apel do ministra – nie chcemy podwyżek opłat za śmieci

20-09-2019

Z inicjatywy Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka Rada Miejska w Ropczycach podjęła uchwałę – apel, skierowany do Ministra... więcej

XIV Sesja Rady Miejskiej w Ropczycach

19-09-2019

Podczas sesji Rady Miejskiej, która miała miejsce 17 września, radni zadecydowali o zapewnieniu środków na budowę żłobka i... więcej

Komunikat Podkarpackiego Lekarza Weterynarii

18-09-2019

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej w dniach 26 września – 5 października 2019 r. jesiennej akcji... więcej

Otwarcie nowej szkoły w Brzezówce

16-09-2019

W niedzielę, 15 września miało miejsce uroczyste, symboliczne otwarcie nowego budynku Szkoły Podstawowej w Brzezówce. Podczas tego... więcej

Dbamy o potrzeby naszych najmłodszych mieszkańców

12-09-2019

Samorząd Ropczyc uruchamia kolejne środki na inwestycje oświatowe. Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej, radni będą decydować... więcej

Ogłoszenie o konsultacjach.

09-09-2019

Ogłoszenie o konsultacjach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku... więcej

Happeningiem i kwiatami uczcili 116 rocznicę urodzin ks. dra Jana...

09-09-2019

Dziś, 9 września na ropczyckim rynku przy pomniku ks. dra Jana Zwierza dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach... więcej

Aktualności

Dbamy o potrzeby naszych najmłodszych mieszkańców

12-09-2019

Samorząd Ropczyc uruchamia kolejne środki na inwestycje oświatowe. Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej, radni będą decydować o zapewnieniu środków na budowę żłobka i przedszkola na osiedlu Mehoffera. Natomiast już teraz wiadomo, że na tegoroczne stypendia socjalne dla uczniów przeznaczono trzy razy więcej pieniędzy niż w roku poprzednim. Składają się na nie środki z państwowe i gminne.
Gmina dysponuje już gotowym projektem technicznym obiektu żłobka i przedszkola oraz pozwoleniem na jego budowę. Koszt takiej inwestycji szacowany jest na około 3 miliony 200 tysięcy złotych, w związku z tym samorząd przymierza się do pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych przy udziale pieniędzy z budżetu gminy. Potrzeba powstania nowego żłobka w Ropczycach jest duża. Obecnie w żłobkach na terenie naszej gminy brakuje miejsc dla około 20 dzieci. W zaplanowanym obiekcie mają powstać trzy oddziały żłobkowe po 8 dzieci, czyli opiekę będzie miało zapewnioną tutaj 24 maluchów. Dla prawidłowego rozwoju najmłodszych nowy obiekt oprócz żłobka będzie posiadał również przedszkole. Jeśli Rada Miejska zabezpieczy w budżecie pieniądze na ten cel to jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na tę inwestycję. Jego oddanie do użytku, przewidziane jest najpóźniej na styczeń 2021 roku. Jak co roku, uczniowie mogą skorzystać ze wsparcia finansowego w postaci stypendiów socjalnych. Jednak w tym roku kwota na wsparcie naszych uczniów jest trzykrotnie wyższa niż w poprzednich latach i wynosi ponad 209 tysięcy złotych. 85% tej kwoty to środki rządowe, a 20% to pieniądze z budżetu gminy. W sumie ze wsparcia skorzysta około 422 osób. Nabór wniosków trwa jeszcze do 15 września. Ze stypendium mogą skorzystać uczniowie z terenu naszej gmina, jeśli dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 528 złotych netto. Budowa nowych obiektów oświatowych czy wsparcie finansowe uczniów to nie jedyne działania jakie prowadzi Samorząd Ropczyc, aby zapewnić odpowiednie podstawy dla rozwoju mieszkańców od najmłodszych ich lat. Przy Zespole Szkół na osiedlu Czekaj już funkcjonuje nowe, bezpieczne boisko o nawierzchni poliuretanowej. Podobne zostaną wybudowane w przyszłym roku przy szkole podstawowej na osiedlu Chechły oraz przy budynku wielofunkcyjnym na osiedlu Granice. Samorząd Ropczyc zdaje sobie sprawę, że odpowiednie przygotowana baza oświatowo-sportowa oraz wsparcie uczniów to podstawa, która pozwoli naszym mieszkańcom na odpowiedni start.

Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: