Ruszyła budowa przejścia w Łączkach Kucharskich

20-02-2020

Ruszyła budowa przejścia dla pieszych i odcinka chodnika w centrum Łączek Kucharskich po prawej stronie drogi wojewódzkiej 986 więcej

Skorzystaj z dofinansowania i ulgi

20-02-2020

„Czyste powietrze” to program pozwalający właścicielom domów jednorodzinnych lub osobom posiadającym zgodę na rozpoczęcie budowy... więcej

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej na terenach...

17-02-2020

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o premię na rozpoczęcie pozarolniczej działalności na obszarach wiejskich... więcej

Spotkanie z wolontariuszami WOŚP

11-02-2020

Zaangażowanie, bezinteresowność i chęć niesienia pomocy to główne cechy wolontariuszy, którzy tak licznie zbierali pieniądze... więcej

Podkarpacki Fundusz Rozwoju

11-02-2020

Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. został powołany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego aby zwiększyć aktywność podmiotów... więcej

Projekt "Zryw z POWEREM"

11-02-2020

Firma ZRYW II Ośrodek Szkolenia Kierowców - Marta Skowron od grudnia ubiegłego roku realizuje projekt pod nazwą "Zryw z POWEREM" w... więcej

Program konopny

07-02-2020

Informacje nt. Programu Konopnego powołanego przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, którego celem jest... więcej

Informacja dla beneficjentów posiadających systemy fotowoltaiczne

05-02-2020

Informacja dla beneficjentów posiadających systemy fotowoltaiczne montowane w ramach programu „Instalacja systemów energii... więcej

Otwarcie nowej szkoły w Brzezówce

16-09-2019

W niedzielę, 15 września w ramach pikniku rodzinnego w Brzezówce miało miejsce uroczyste, symboliczne otwarcie nowego budynku Szkoły Podstawowej. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło podziękowań, wspomnień i wielu wzruszeń. Przygotowany specjalnie na tę okazję wiersz, wyrecytowany przez uczniów tej szkoły przypomniał historię budowy nowego obiektu.
Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak wspomniał, jak na przestrzeni lat rodziła się idea budowy tej szkoły. Podziękował sołtysom Brzezówki: Piotrowi Żurkowi i Stanisławowi Ostafinowi oraz Eugeniuszowi Nowakowskiemu, byłemu radnemu, obecnemu członkowi Rady Sołeckiej Brzezówki za dostrzeżenie potrzeby tej inwestycji i wytrwałość w jej realizacji. Zaznaczył równocześnie, jak istotną rolę odgrywa integracja społeczności lokalnej, a przyszłość tej placówki oświatowej zależy od mieszkańców oraz rodziców, którzy decydują o wyborze szkoły dla swojego dziecka.
Po części oficjalnej miało miejsce zwiedzanie budynku szkoły oraz piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.

Budowa nowego budynku szkoły podstawowej w Brzezówce rozpoczęła się w 2017 roku, zgodnie ze złożoną przez Burmistrza Ropczyc obietnicą. Po dwóch latach, od wrześniu tego roku, dzieci już nie muszą uczyć się w 150-letnim budynku, tylko w nowej – dostosowanej do ich potrzeb – szkole. Nowoczesny, przestronny i bezpieczny budynek Szkoły Podstawowej w Brzezówce jest w pełni przygotowany do prowadzenia zajęć.
Placówka dysponuje wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, nowoczesną bazą lokalową i bardzo dobrym wyposażeniem, które jest stale uzupełniane. Obiekt mieści 7 sal dydaktycznych dla klas nauczania początkowego I-III oraz oddział przedszkolny. Do tej pory koszt inwestycji wyniósł około 2,5 mln zł.