Informacje BIP

Oferta składana na podst. art. 19 a Ustawy o działalności pożytku...

12-10-2019

Oferta składana na podst. art. 19 a Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 688 ze... więcej

Młodzież z wizytą u Burmistrza

10-10-2019

10 października br. z wizytą u burmistrza Bolesława Bujaka byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Seweryna Udzieli w... więcej

Kolejny jacht wyprodukowany w Ropczycach pojedzie do Włoch

10-10-2019

Dynamiczny rozwój i zaawansowana technologia ropczyckiej firmy Rega Yacht spowodowały, że stała się ona jedną z najlepszych... więcej

Wniosek w ramach programu "Czyste Powietrze" uzupełnisz w naszym...

07-10-2019

Burmistrz Ropczyc informuje, że w Urzędzie Miejskim w Ropczycach mieszkańcy naszej gminy mogą uzyskać szczegółowe informacje oraz... więcej

Ropczyce nadal wysoko w Rankingu Samorządów

03-10-2019

Dziennik „Rzeczpospolita” po raz kolejny przygotował zestawienie najlepszych polskich samorządów. W Rankingu Samorządów 2019... więcej

Złote Gody Małżeńskie

02-10-2019

We wtorek, 1 października br. w Centrum Kultury w Ropczycach miała miejsce uroczystość Złotych Godów Małżeńskich obchodzona przez... więcej

Senioralia

01-10-2019

28 września br. w sobotnie słoneczne południe mszą św. w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach więcej

Aktualności

XIV Sesja Rady Miejskiej w Ropczycach

19-09-2019

Podczas sesji Rady Miejskiej, która miała miejsce 17 września, radni zadecydowali o zapewnieniu środków na budowę żłobka i przedszkola na osiedlu Mehoffera. Rada Miejska zabezpieczyła również w budżecie środki na inne inwestycje. Między innymi na zaprojektowanie i przebudowę targowiska w Ropczycach czy przebudowę ulicy Skorodeckiego. Samorząd Ropczyc przejął również od Zarządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego część ulicy Dworcowej na osiedlu Czekaj. Z inicjatywy Burmistrza Ropczyc radni podjęli uchwałę – apel do Ministra Środowiska o utrzymanie w 2020rkuw obecnej wysokości opłaty środowiskowej, która w znaczący sposób wpływa na wysokość cen za odbiór i gospodarowanie odpadów komunalnych. Jej podwyższenie o 60% w znaczącym stopniu wpłynie na wysokość opłaty za odbiór odpadów z gospodarstw domowych.  

Gmina Ropczyce dysponuje już gotowym projektem technicznym obiektu żłobka i przedszkola oraz pozwoleniem na jego budowę. Koszt takiej inwestycji szacowany jest na około 3 miliony 200 tysięcy złotych, w związku z tym samorząd przymierza się do pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych przy udziale pieniędzy z budżetu gminy. Potrzeba powstania nowego żłobka w Ropczycach jest duża. Obecnie w żłobkach na terenie naszej gminy brakuje miejsc dla około 20 dzieci. W zaplanowanym obiekcie mają powstać trzy oddziały żłobkowe po 8 dzieci, czyli opiekę będzie miało zapewnioną tutaj 24 maluchów. Dla prawidłowego rozwoju najmłodszych nowy obiekt oprócz żłobka będzie posiadał również przedszkole. Zapewnienie środków w budżecie gminy oznacza, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zostanie przeprowadzony przetarg na tę inwestycję. Jego oddanie do użytku, planowane jest na koniec przyszłego roku.

Inwestycja przebudowy targowiska w Ropczycach to również widoczna potrzeba. Obecny bazar wymaga gruntownej przebudowy. Przygotowania infrastruktury zgodnej z wymogami sanitarnymi i przeciwpożarowymi. Nowe targowisko będzie oferowało lepsze warunki do handlu dla rolników, sadowników i ogrodników jak również dla kupujących, czyli mieszkańców Ropczyc. Szacunkowy koszt ogólny związany z realizacją inwestycji „Zaprojektowania i przebudowy targowiska w Ropczycach” wyniesie około 1 miliona 300 tysięcy złotych. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca będzie musiał zaprojektować ten plac, a następnie przebudować. Przebudowa będzie realizowana ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu Gminy Ropczyce. Samorząd pozyskał na ten cel ponad 800 tysięcy złotych. Pozostałą część wynikającą z przetargu dołoży ze środków własnych. Realizacja zadania przewidziana jest na 2020 rok.

 
Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: