101. rocznica Odzyskania Niepodległości

12-11-2019

W poniedziałek, 11 listopada świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O tak ważnym dniu nie zapomniał... więcej

Harmonogram jesiennych spotkań środowiskowych

05-11-2019

Burmistrz Ropczyc serdecznie zaprasza mieszkańców na zebrania środowiskowe w sołectwach i osiedlach więcej

Komunikat dla przedsiębiorców

12-11-2019

Komunikat dla przedsiębiorców prowadzących jednostki handlu detalicznego lub hurtowego, w których oferowane są torby na zakupy z... więcej

Umowa na przebudowę ulicy Skorodeckiego podpisana

05-11-2019

Dziś w Urzędzie Miejskim w Ropczycach Burmistrz Ropczyc podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym z Dębicy. Firma... więcej

Dzień Patrona w SP w Małej

12-11-2019

30 października 2019 r. to dzień wyjątkowy dla społeczności szkolnej w Małej - Dzień Patrona Szkoły Tadeusza Sinki połączony z... więcej

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

31-10-2019

Przypominamy, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, 1 listopada Komenda Powiatowa Policji wprowadza zmiany w... więcej

Święto patrona w Zespole Szkół Agro-Technicznych

30-10-2019

Dziś, Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach im. Wincentego Witosa obchodził Święto Patrona więcej

Projekt socjalny „Świadomy rodzic – szczęśliwe dziecko” Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach nagrodzony

29-10-2019

W czwartek 24 października br. w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w ogólnopolskim konkursie „Projekt socjalny dla rodziny”. Nagrodzonych zostało 16 najwyżej ocenionych projektów, realizatorom kolejnych 9 wręczono wyróżnienia. Projekt Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach realizowany przez pracowników socjalnych Agnieszkę Żuczek i Beatę Szeliga – Baran został wysoko oceniony przez Komisję Konkursową i otrzymał nagrodę. Odbiorcami nagrodzonego projektu były rodziny mieszkające w Gminie Ropczyce. Podejmowane działania służyły przede wszystkim wzmacnianiu więzi rodzinnych, wzmacnianiu funkcji rodziny, wskazywaniu sposobów radzenia sobie z trudnościami. Powyższy konkurs zorganizowany został przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie i Uniwersytet Szczeciński w ramach projektu „Nowe specjalności II stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny odpowiedzią na nowe wyzwania”.

Celem tej inicjatywy było docenienie projektów i działań na rzecz rodziny realizowanych w ośrodkach pomocy społecznej. Do konkursu mogły zostać zgłoszone projekty socjalne zrealizowane w latach 2016-2017 i rozliczone nie później niż do 31 grudnia 2018 r. Wręczenia nagród i wyróżnień dla laureatów konkursu dokonał podsekretarz stanu Pan Marcin Zieleniecki, który w kilku słowach złożył podziękowania i gratulacje dla realizatorów projektów oraz kadry zarządzającej ośrodkami pomocy społecznej.
„–Pragnę skierować serdeczne podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i stworzenie możliwości realizacji projektów socjalnych w ośrodkach pomocy społecznej – mówił podczas uroczystości wiceminister Marcin Zieleniecki. Jak podkreślił, to pracownicy socjalni są bardzo często pierwszym i zarazem ostatnim ogniwem łączącym potrzebujących pomocy z realnym światem. „– To od nich i od ich ciągle rosnącego profesjonalizmu zależą losy ludzi zagubionych, nieporadnych życiowo, czy też osób starszych, wymagających pomocy. To z ich profesjonalizmu, ale także z otwartości, odwagi, honoru czerpią inni, mniej zaradni, zyskując w ten sposób szansę na poprawę swego losu” – zaznaczył wiceszef MRPiPS.