Ruszyła budowa przejścia w Łączkach Kucharskich

20-02-2020

Ruszyła budowa przejścia dla pieszych i odcinka chodnika w centrum Łączek Kucharskich po prawej stronie drogi wojewódzkiej 986 więcej

Skorzystaj z dofinansowania i ulgi

20-02-2020

„Czyste powietrze” to program pozwalający właścicielom domów jednorodzinnych lub osobom posiadającym zgodę na rozpoczęcie budowy... więcej

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej na terenach...

17-02-2020

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o premię na rozpoczęcie pozarolniczej działalności na obszarach wiejskich... więcej

Spotkanie z wolontariuszami WOŚP

11-02-2020

Zaangażowanie, bezinteresowność i chęć niesienia pomocy to główne cechy wolontariuszy, którzy tak licznie zbierali pieniądze... więcej

Podkarpacki Fundusz Rozwoju

11-02-2020

Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. został powołany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego aby zwiększyć aktywność podmiotów... więcej

Projekt "Zryw z POWEREM"

11-02-2020

Firma ZRYW II Ośrodek Szkolenia Kierowców - Marta Skowron od grudnia ubiegłego roku realizuje projekt pod nazwą "Zryw z POWEREM" w... więcej

Program konopny

07-02-2020

Informacje nt. Programu Konopnego powołanego przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, którego celem jest... więcej

Informacja dla beneficjentów posiadających systemy fotowoltaiczne

05-02-2020

Informacja dla beneficjentów posiadających systemy fotowoltaiczne montowane w ramach programu „Instalacja systemów energii... więcej

Projekt socjalny „Świadomy rodzic – szczęśliwe dziecko” Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach nagrodzony

29-10-2019

W czwartek 24 października br. w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w ogólnopolskim konkursie „Projekt socjalny dla rodziny”. Nagrodzonych zostało 16 najwyżej ocenionych projektów, realizatorom kolejnych 9 wręczono wyróżnienia. Projekt Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach realizowany przez pracowników socjalnych Agnieszkę Żuczek i Beatę Szeliga – Baran został wysoko oceniony przez Komisję Konkursową i otrzymał nagrodę. Odbiorcami nagrodzonego projektu były rodziny mieszkające w Gminie Ropczyce. Podejmowane działania służyły przede wszystkim wzmacnianiu więzi rodzinnych, wzmacnianiu funkcji rodziny, wskazywaniu sposobów radzenia sobie z trudnościami. Powyższy konkurs zorganizowany został przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie i Uniwersytet Szczeciński w ramach projektu „Nowe specjalności II stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny odpowiedzią na nowe wyzwania”.

Celem tej inicjatywy było docenienie projektów i działań na rzecz rodziny realizowanych w ośrodkach pomocy społecznej. Do konkursu mogły zostać zgłoszone projekty socjalne zrealizowane w latach 2016-2017 i rozliczone nie później niż do 31 grudnia 2018 r. Wręczenia nagród i wyróżnień dla laureatów konkursu dokonał podsekretarz stanu Pan Marcin Zieleniecki, który w kilku słowach złożył podziękowania i gratulacje dla realizatorów projektów oraz kadry zarządzającej ośrodkami pomocy społecznej.
„–Pragnę skierować serdeczne podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i stworzenie możliwości realizacji projektów socjalnych w ośrodkach pomocy społecznej – mówił podczas uroczystości wiceminister Marcin Zieleniecki. Jak podkreślił, to pracownicy socjalni są bardzo często pierwszym i zarazem ostatnim ogniwem łączącym potrzebujących pomocy z realnym światem. „– To od nich i od ich ciągle rosnącego profesjonalizmu zależą losy ludzi zagubionych, nieporadnych życiowo, czy też osób starszych, wymagających pomocy. To z ich profesjonalizmu, ale także z otwartości, odwagi, honoru czerpią inni, mniej zaradni, zyskując w ten sposób szansę na poprawę swego losu” – zaznaczył wiceszef MRPiPS.