Podstawowe zasady segregacji odpadów

24-01-2020

W związku z zasadami narzuconymi przez ministerstwo, segregacja śmieci z każdym rokiem jest coraz mocniej weryfikowana i coraz... więcej

Kłopoty PBS. Komunikat dla mieszkańców Ropczyc

23-01-2020

Wszystkich mieszkańców naszego miasta zaniepokojonych zaistniałą sytuacją, pragniemy zapewnić, iż środki Gminy Ropczyce są... więcej

Podziękowania za wsparcie Warsztatów Muzycznych

22-01-2020

W dniach 14-15 stycznia miały miejsce Warsztaty Muzyczne, których organizatorem było Centrum Edukacji Muzycznej MusicTeam w... więcej

Informacja ARiMR

21-01-2020

Dopłaty do materiału siewnego: nabór wniosków od 25 maja więcej

Plebiscyt "Najpopularniejsi w ropczyckim sporcie"

17-01-2020

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie więcej

Zapraszamy do aktywnego spędzania ferii

16-01-2020

Dzieci i młodzież z naszego regionu 13 stycznia rozpoczęły ferie zimowe. Jak co roku, jednostki organizacyjne Gminy Ropczyce... więcej

Soccer Ropczyce z certyfikatem PZPN

14-01-2020

Szkółka Piłkarska Soccer Ropczyce otrzymała Brązowy Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wyróżnienie odebrał z rąk Prezesa... więcej

45 lat Zakładów Magnezytowych w Ropczycach

13-01-2020

11 stycznia 2020 roku w siedzibie spółki odbyło się spotkanie jubileuszowe, w którym uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, osoby... więcej

Nowa hala początkiem lutego

05-12-2019

Na początek lutego 2020 r. planowane jest oddanie do użytku nowej hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach. Obiekt powstaje przy największej szkole podstawowej w gminie, służyć ma jednak nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom. Koszt budowy tego nowoczesnego budynku wraz z wyposażeniem to około 8 mln zł, z czego 1,9 mln zł stanowi pozyskane przez Samorząd Ropczyc dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Już teraz wiadomo, że będzie nosić imię „100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Obiekt pomieści między innymi: boisko o nawierzchni z linoleum 40x20m, widownię wraz z antresolą mieszczącą łącznie około 315 osób, cztery szatnie z łazienkami, dwa zespoły sanitariatów ogólnodostępnych, trzy sale dydaktyczne, w tym jedną pracownię komputerową oraz siłownię. Obecnie w obiekcie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku w tym prace związane z montażem podłogi sportowej. Na bieżąco wykonawca prowadzi również prace związane z ułożeniem nawierzchni brukowych na parkingach.

W nowym obiekcie przewidziano wykorzystanie dostępnej powierzchni jednorazowo przez więcej niż jedną grupę. Dzięki możliwości dzielenia hali na trzy części, za pomocą zamontowanych na stałe kurtyn, w tym samym czasie z obiektu będą mogły korzystać, np. podczas zajęć wychowania fizycznego, nawet trzy grupy. Przy hali powstanie również dodatkowy parking dla około 30 pojazdów.