Informacje BIP

Podstawowe zasady segregacji odpadów

24-01-2020

W związku z zasadami narzuconymi przez ministerstwo, segregacja śmieci z każdym rokiem jest coraz mocniej weryfikowana i coraz... więcej

Kłopoty PBS. Komunikat dla mieszkańców Ropczyc

23-01-2020

Wszystkich mieszkańców naszego miasta zaniepokojonych zaistniałą sytuacją, pragniemy zapewnić, iż środki Gminy Ropczyce są... więcej

Podziękowania za wsparcie Warsztatów Muzycznych

22-01-2020

W dniach 14-15 stycznia miały miejsce Warsztaty Muzyczne, których organizatorem było Centrum Edukacji Muzycznej MusicTeam w... więcej

Informacja ARiMR

21-01-2020

Dopłaty do materiału siewnego: nabór wniosków od 25 maja więcej

Plebiscyt "Najpopularniejsi w ropczyckim sporcie"

17-01-2020

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie więcej

Zapraszamy do aktywnego spędzania ferii

16-01-2020

Dzieci i młodzież z naszego regionu 13 stycznia rozpoczęły ferie zimowe. Jak co roku, jednostki organizacyjne Gminy Ropczyce... więcej

Soccer Ropczyce z certyfikatem PZPN

14-01-2020

Szkółka Piłkarska Soccer Ropczyce otrzymała Brązowy Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wyróżnienie odebrał z rąk Prezesa... więcej

45 lat Zakładów Magnezytowych w Ropczycach

13-01-2020

11 stycznia 2020 roku w siedzibie spółki odbyło się spotkanie jubileuszowe, w którym uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, osoby... więcej

Aktualności

Soccer Ropczyce z certyfikatem PZPN

14-01-2020

Szkółka Piłkarska Soccer Ropczyce otrzymała Brązowy Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wyróżnienie odebrał z rąk Prezesa Podkarpackiego ZPN Prezes Szkółki Bogusław Pacanowski. Soccer jest jedną z dwóch szkółek w naszym powiecie, które mogą pochwalić się takim certyfikatem. Aby uzyskać to wyróżnienie trzeba było spełnić liczne kryteria narzucone przez PZPN m.in: w zakresie bazy sportowej, liczby drużyn, kwalifikacji trenerów, sprzętu treningowego i meczowego oraz organizacji szkółki. Soccer otrzymał certyfikat ważny do 30 czerwca 2021 r. To wyróżnienie dowodzi, że nasza ropczycka szkółka rozwija się w dobrym kierunku, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. 

Szkółka Piłkarska Soccer Ropczyce powstała w 2010 r. Zwolennikiem jej powstania oraz jej patronem jest Łukasz Trałka, reprezentant Polski, obecnie zawodnik Warty Poznań, wychowanek UKS Górka Ropczyce. Ideą powstania szkółki było stworzenie miejsca i możliwości gdzie młodzi adepci futbolu będą mogli się szkolić wzorem flagowych europejskich drużyn młodzieżowych. Celem szkółki jest nie tylko szkolenie przyszłych piłkarzy, ale także nauka gry fair, umiejętność pogodzenia nauki z treningami oraz wychowanie chłopców na piłkarzy, którzy będą godnie reprezentować w przyszłości klub Błękitni Ropczyce i kontynuować dobre tradycje sportowe naszego miasta.

Do szkółki uczęszcza aktualnie ponad 150 dzieci w wieku od 5 do 13 lat pracując pod okiem 8 wykwalifikowanych trenerów. Oprócz meczów ligowych młodzi zawodnicy uczestniczą w wielu turniejach piłkarskich o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Szkółka we współpracy z Ropczyckim Centrum Sportu i Rekreacji organizuje dla dzieci turnieje halowe i letnie. Organizuje również spotkania integracyjne, wyjścia na basen, wycieczki, wyjazdy na mecze Ekstraklasy. 

Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: