Kupuj Świadomie! Wybieraj Produkt Polski

06-04-2020

Ogólnopolska kampania "Kupuj świadomie – Produkt polski więcej

Tarcza kryzysowa - co przynosi rolnikom?

06-04-2020

Informacja dla rolników więcej

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE OD 1 KWIETNIA

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE OD 1 KWIETNIA 2020 r. więcej

Miejsce dla każdego dziecka. Powstały dwa dodatkowe oddziały...

02-04-2020

Wszystkie chętne dzieci z terenu gminy Ropczyce w wieku od 3 do 6 lat mają zapewnione miejsce w przedszkolach i oddziałach... więcej

2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

02-04-2020

2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy... więcej

Punkt potwierdzenia profilu zaufanego nieczynny

02-04-2020

W związku z zamknięciem centralnego punktu potwierdzenia profilu zaufanego w Ministerstwie Cyfryzacji, informujemy, że znajdujący... więcej

Apel Burmistrza w sprawie wyborów prezydenckich

30-03-2020

Kierując się odpowiedzialnością za mieszkańców Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak poinformował Krajowe Biuro Wyborcze w Rzeszowie o... więcej

Trwa nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych

25-03-2020

Urząd Miejski w Ropczycach informuje, że obecnie trwa nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych położonych w nowo... więcej

Nowa hala sportowa w Ropczycach oddana do dyspozycji dzieci i młodzieży

04-02-2020

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach może już cieszyć się lekcjami wychowania fizycznego w nowej hali sportowo-widowiskowej. W poniedziałek, 3 lutego po zakończonej w urzędzie sesji Rady Miejskiej nowy obiekt został zaprezentowany radnym, w przededniu jej oddania do użytku.

Nowoczesna hala to blisko 14 tysięcy m², budynek mierzy ponad 12 metrów wysokości. Samo boisko to nawierzchnia 40x20m z możliwością podzielenia na mniejsze sektory np. do koszykówki, piłki nożnej czy siatkówki. Dzięki temu na lekcjach wychowania fizycznego pomieści się jednocześnie więcej niż jedna klasa. Trybuny zlokalizowane na antresoli to około 300 miejsc siedzących. Nowy obiekt to również pięć szatni z łazienkami, sanitariaty ogólnodostępne i dla niepełnosprawnych, duży magazyn, siłownia i trzy klasopracownie w tym jedna informatyczna.

Ta inwestycja to również dbałość o zaplecze dla kierowców. Przy hali powstało 30 miejsc parkingowych i szeroki wjazd. Obiekt powstaje przy największej szkole podstawowej w gminie, służyć ma jednak nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom. Koszt budowy tego nowoczesnego budynku wraz z wyposażeniem to ponad 8 mln zł, z czego 1,9 mln zł stanowi pozyskane przez Samorząd Ropczyc dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.