Trwa nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych

25-03-2020

Urząd Miejski w Ropczycach informuje, że obecnie trwa nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych położonych w nowo... więcej

Bezpłatna pomoc psychologiczna w gminie Ropczyce online

24-03-2020

Bezpłatna pomoc psychologiczna w gminie Ropczyce online więcej

Informacja PUK w Ropczycach

24-03-2020

Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ropczycach wydał zarządzenie na mocy którego zostaje ograniczona obsługa... więcej

Zakaz korzystania z placów zabaw do odwołania

23-03-2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz stanem epidemii na terenie naszego kraju, wprowadza się zakaz korzystania z... więcej

Józef Mehoffer - oczami dzieci

20-03-2020

W związku z 151. rocznicą urodzin Józefa Mehoffera dzieci z Gminy Ropczyce wykonywały prace plastyczne. więcej

Aplikacja dla osób odbywających kwarantannę domową

20-03-2020

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało specjalną aplikację na smartfony „Kwarantanna domowa” więcej

Na co mogą liczyć osoby objęte kwarantanną?

19-03-2020

Podstawowe informacje dla osób, które wracają z zagranicy i bezwzględnie są zobowiązane do kwarantanny domowej więcej

151. rocznica urodzin Józefa Mehoffera

19-03-2020

151 lat temu, w 1869 r. w Ropczycach przyszedł na świat Józef Mehoffer. więcej

Aplikacja dla osób odbywających kwarantannę domową

20-03-2020

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało specjalną aplikację na smartfony „Kwarantanna domowa”. Ułatwia i usprawnia ona przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Jak aktywować aplikację?
Pobierz aplikację "Kwarantanna domowa" z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.
Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy, wybierania połączenia z infolinią.