Czyste Powietrze 2.0 z wyższym dofinansowaniem dla domów...

24-11-2020

Burmistrz Ropczyc informuje, że prowadzony jest nabór wniosków w drugiej części programu Czyste Powietrze więcej

Projekt "Młodzi z POWERem"

24-11-2020

Zaproszenie do udziału w projekcie "Młodzi z POWERem" więcej

Ropczyckie drogi ku niepodległości

23-11-2020

W tym roku przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto zatem zwrócić uwagę na niewielkie rozmiarowo, ale... więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

20-11-2020

21 listopada w Polsce obchodzony jest po raz trzydziesty Dzień Pracownika Socjalnego więcej

Umów wizytę w urzędzie skarbowym

20-11-2020

Od 16 listopada 2020 r. w naszym województwie uruchamiany jest nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas... więcej

Ile zapłacimy za śmieci w 2021 roku?

19-11-2020

We wrześniu, podczas 26 sesji Rady Miejskiej w Ropczycach, podjęte zostały m. in. uchwały korygujące od przyszłego roku zasady... więcej

Przebudowa infrastruktury drogowej w roku bieżącym dobiega końca

17-11-2020

Pomimo trwającej pandemii i wprowadzonych obostrzeń, które powodują utrudnienia w realizacji zadań, Gmina Ropczyce realizuje... więcej

XXVII sesja Rady Miejskiej w Ropczycach

16-11-2020

13 listopada br. odbyła się sesja Rady Miejskiej w Ropczycach, którą rozpoczęto minutą ciszy, aby uczcić pamięć długoletniego... więcej

Przebudowa targowiska w Ropczycach

12-11-2020

Przebudowa targowiska w Ropczycach

12-11-2020

W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa targowiska w Ropczycach. Jej celem jest wybudowanie stoisk na doraźny handel produktami warzywniczymi, owocami, produktami rolnymi ze stołu. Produkty te mogliby sprzedawać producenci z naszej gminy, którzy mają nadwyżki nad własne potrzeby.

W obecnym miejscu targowiska przewiduje się całkowite utwardzenie powierzchni, nowe obiekty handlowe i sanitariaty. Cały plac będzie też oświetlony. Chcemy by ten nowoczesny obiekt, spełniał oczekiwania zarówno mieszkańców jak i potencjalnych właścicieli stoisk. Inwestycja będzie kosztowała blisko 1 mln 900 tys. zł z czego 800 tys. zł gmina pozyskała ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ramach koncepcji architektonicznej zaprojektowano budynek handlowy z wydzieloną częścią sanitariatów. Budynek pełnić będzie funkcję usługowo–handlową. Zaprojektowano 10 pomieszczeń handlowych o powierzchni użytkowej około 17,50m2 oraz 4 pomieszczenia handlowe o powierzchni około 36,50m2. Całość targowiska harmonijnie wpisuje się w otaczającą zabudowę wokół niego i nawiązuje się do architektury tradycyjnej oraz regionalnej.

Realizację zadania podzielono na dwie części: w tym roku wykonawca tj. Zakład Budowlano-Handlowo-Produkcyjny „BronBud” projektuje przebudowę obecnego bazaru miejskiego i stara się o uzyskanie odpowiednich zezwoleń. Natomiast fizyczne roboty przewidziane są na przyszły rok. Oddanie całości do użytkowania planowane jest na jesień 2021 roku.