Kolejne inwestycje sportowe w gminie Ropczyce

12-05-2021

Gmina Ropczyce dba, aby baza sportowa każdego roku była modernizowana i powiększała się o kolejne inwestycje. więcej

Zerowy PIT dla młodych

11-05-2021

Bez PIT dla młodych to nowa ulga w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) dla osób do 26. roku życia. więcej

Uwaga - zamknięcie drogi

07-05-2021

Informujemy, że w związku z koniecznością przebudowy przepustów pod koroną drogi, od dnia 11 maja (wtorek) zostanie zamknięty... więcej

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

07-05-2021

Z okazji Dnia Bibliotekarza składamy wszystkim pracownikom serdeczne życzenia więcej

Spis ludności - loteria: nagrody i terminy.

22-04-2021

Podstawowe informacje na temat loterii w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. więcej

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

04-05-2021

Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja ropczycki samorząd rozpoczął mszą św. w intencji Ojczyzny i Strażaków w... więcej

Dzień Strażaka

Życzenia z okazji Dnia Świętego Floriana więcej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

30-04-2021

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi RP. Również w tym roku jak i w ubiegłym, z powodu trwającej pandemii nie mamy możliwości... więcej

NSP 2021 - porady dla seniorów.

10 porad spisowych dla seniorów. więcej

Konferencja prasowa w Urzędzie Miejskim

28-04-2021

Inwestycje to główny temat konferencji prasowej, która odbyła się 27 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Ropczycach więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

20-11-2020

"Serce ma ten, kto ma je dla innych"

21 listopada w Polsce obchodzony jest po raz trzydziesty Dzień Pracownika Socjalnego. Wprowadziła go ustawa o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r. Dla wielu pracowników socjalnych jest to bardzo ważne wydarzenie w ich zawodowym życiu.

W związku z pandemią i obowiązującymi ograniczeniami Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak nie mogąc tradycyjnie spotkać się z pracownikami jednostek zajmujących się pomocą społeczną, skierował okolicznościowe adresy na ręce kierownictwa. Złożył wszystkim podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz osób potrzebujących, życzył by ciężka praca przynosiła satysfakcję i szacunek podopiecznych.

Za pomoc społeczną w Ropczycach odpowiadają gminne placówki: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy i Dom Dziennego Pobytu Emerytów, Rencistów i Osób Samotnych. Również WTZ Caritas realizuje dla mieszkańców zadania socjalne przy finansowym wsparciu gminy.

Zawód pracownika socjalnego jest zawodem trudnym, stawiającym wykonującym go osobom wysokie wymagania i zmuszającym do zmagania się ciągle z nowymi wyzwaniami i zadaniami. Za tą profesją kryje się życzliwość, chęć niesienia pomocy, a przede wszystkim odpowiedzialność za podejmowane decyzje i los konkretnego podopiecznego. Praca ta wymaga wrażliwości, empatii i poszanowania godności każdego człowieka. Umiejętność wykorzystywania tych cech w codziennej rzeczywistości, ukształtowanej przez biedę, przemoc czy cierpienie, jest największym darem, jakim powinien być obdarzony każdy pracownik socjalny.