Informacja dla osób ubiegających się o dodatek mieszkaniowy...

24-02-2021

Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu więcej

Gmina Ropczyce inwestuje w kanalizację i wodociągi

24-02-2021

Ropczycki samorząd w roku 2021 w grupie najważniejszych planowanych przedsięwzięć w zakresie ochrony środowiska umieścił m.in.... więcej

Finaliści XV Plebiscytu Najpopularniejsi w Ropczyckim Sporcie

19-02-2021

Finaliści XV Plebiscytu Najpopularniejsi w Ropczyckim Sporcie więcej

Kryta pływalnia czynna od 19 lutego !

18-02-2021

Otwieramy krytą pływalnię. Będzie dostępna dla mieszkańców od 19 lutego z zachowaniem reżimu sanitarnego. więcej

Zmarł Stanisław Jarosz

15-02-2021

15 lutego 2021 roku, na cmentarzu w Lubzinie, został pochowany Stanisław Jarosz, długoletni pracownik Urzędu Miejskiego w... więcej

Zapisy do przedszkoli na rok szkolny 2021/22

12-02-2021

Publiczne Przedszkola miasta i gminy Ropczyce ogłaszają zapisy dzieci na rok szkolny 2021/2022 ℹ więcej

800 tys. zł na stowarzyszenia

11-02-2021

Gmina Ropczyce nie pozostała obojętna na rozwój sportu w tym szczególnie trudnym czasie. Pomimo trwającej epidemii koronawirusa,... więcej

Apel Burmistrza

10-02-2021

W związku z zapowiadanymi intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem, Burmistrz Ropczyc apeluje do właścicieli sklepów, zakładów... więcej

Zimowe utrzymanie dróg

09-02-2021

Lista ulic i chodników na terenie miasta Ropczyce więcej

Ostatnie pożegnanie ks. Antoniego Bieszczada

08-02-2021

W dniu dzisiejszym odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kanonika Antoniego Bieszczada, który zmarł w wieku 84 lat, w 59.... więcej

800 tys. zł na stowarzyszenia

11-02-2021

Gmina Ropczyce nie pozostała obojętna na rozwój sportu (głównie wśród dzieci i młodzieży) w tym szczególnie trudnym czasie. Pomimo trwającej epidemii koronawirusa, kluby sportowe i stowarzyszenia z terenu naszej gminy mogą być spokojne o dalsze funkcjonowanie. W pierwszym kwartale roku 2021 gmina w drodze konkursów przeznaczy 806 tys. zł na działalność ok. 40 stowarzyszeń sportowych, kulturalnych i społecznych. Zdecydowana większość tej kwoty została już rozdysponowana organizacjom. Pozostałe konkursy są w trakcie oceny. Środki zostają przyznawane w konkursach dotyczących ochrony i promocji zdrowia, profilaktyki przeciwalkoholowej, kultury, sztuki, pomocy społecznej, przeciwdziałaniu narkomanii, a przede wszystkim sportu.

Samorząd Ropczyc uważa, że wspieranie rozwoju lokalnych klubów sportowych jest szczególnie istotne. Oprócz środków gminy z lokalnych podatków, niezwykle potrzebne jest wsparcie finansowe, logistyczne, organizacyjne lokalnych sponsorów, firm, instytucji czy rodziców. W tym obszarze burmistrz Bolesław Bujak apelował do starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, w czasie ostatniego spotkania, o szersze włączenie się w organizację sportu młodzieżowego, poprzez np.: stworzenie klas sportowych na bazie szkół średnich, czy też umożliwienie niskokosztowego dostępu do zewnętrznych boisk sportowych. Wszelkie formy aktywności fizycznej wpływają na poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej dzieci, rozwój stosunków społecznych, współzawodnictwo oraz osiągnięcie coraz lepszych wyników sportowych.

Każdego roku kwoty przeznaczane na zadania związane z aktywnością i integracją lokalnej społeczności trafiają do różnych klubów sportowych, nie tylko do tych największych, lecz także do ludowych i uczniowskich klubów sportowych czy mniejszych organizacji społecznych. Te niewielkie kluby realizują jedną z ważniejszych misji sportu, jaką jest sport dzieci i młodzieży, niejednokrotnie wypełniając całkowicie wolny czas naszych pociech.

Stowarzyszania i organizacje działające na terenie miasta i gminy Ropczyce prowadzą różnorodną działalność na rzecz mieszkańców. Wśród podejmowanych przez organizacje społeczne działań są między innymi: wydarzenia kulturalne i artystyczne na rzecz zachowania lokalnej historii i tradycji, działania na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu. Wszystkie działania nakierowane na działalność publiczną mogą być wspierane ze środków własnych gminy, czyli pochodzących z lokalnych podatków. Kluby sportowe korzystają z gminnej bazy sportowej, która każdego roku jest modernizowana i powiększana o kolejne inwestycje. Wszystko po to, żeby nasi sportowcy w każdej dziedzinie mieli możliwość odkrywania swoich talentów oraz rozwijania swoich umiejętności.