Informacje BIP

NSP 2021 - do końca spisu zostały już tylko dwa tygodnie

17-09-2021

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 zostało tylko dwa tygodnie więcej

Sprzątanie Świata 2021 pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”

16-09-2021

W dniach 17-19 września 2021 r. odbędzie się coroczna akcja sprzątania świata. Hasło towarzyszące tej akcji brzmi: "Myślę, więc... więcej

Spotkania informacyjne dotyczące OZE

15-09-2021

Gmina Ropczyce zaprasza na spotkania informacyjne, dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania dla instalacji OZE:... więcej

Ogłoszenie o konkursie ze sportu w 2021 roku

14-09-2021

Samorząd Ropczyc wspiera finansowo lokalne stowarzyszenia i kluby sportowe. Na ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę o... więcej

Otwarcie targowiska miejskiego

13-09-2021

Otwarcie targowiska miejskiego po kompleksowej przebudowie więcej

Remonty dróg gminnych

10-09-2021

Przebudowa infrastruktury drogowej w roku bieżącym powoli zmierza ku końcowi. więcej

118 urodziny ks. dr. Jana Zwierza

08-09-2021

8 września br. z okazji 118 rocznicy urodzin ks. dr. Jana Zwierza Szkoła Podstawowa nr 1 w Ropczycach zorganizowała happening ph.... więcej

Spotkanie konsultacyjne

07-09-2021

14 września br. o godzinie 12.00 w Urzędzie Miejskim w Ropczycach odbędzie się spotkanie konsultacyjne przedstawicieli mieszkańców... więcej

Komunikat

07-09-2021

W związku z rozpoczęciem prac związanych z modernizacją oświetlenia ulicznego na terenie gminy Ropczyce w dniach 8-22 września... więcej

Rozbudowa ul. Przemysłowej i przebudowa ul. Brzozowej

06-09-2021

Obecnie największą inwestycją drogową jest budowa kolejnego odcinka ulicy Przemysłowej, która ma zostać sfinalizowana jesienią... więcej

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30...

31-08-2021

Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc. Nie czekaj do ostatniego dnia września. Narodowy Spis Powszechny Ludności i... więcej

Aktualności

Otwarcie targowiska miejskiego

13-09-2021

Po ponad 20 latach funkcjonowania targowiska przy ul. św. Barbary w Ropczycach zwanego potocznie przez mieszkańców "zielonym rynkiem", Samorząd Ropczyc podjął decyzję o jego generalnym remoncie i kompleksowej przebudowie. Wcześniej funkcjonowało bardziej jako bazar rzeczy różnych, gdzie można się było zaopatrzyć w artykuły przemysłowe, ogrodnicze i rolnicze. Na ogrodzonym placu stały wówczas blaszane stoiska w których przedsiębiorcy prowadzili typową działalność handlową. Stąd pomysł ropczyckiego Samorządu aby dokonać remontu oraz przede wszystkim zmiany formuły jego funkcjonowania. Głównym celem jaki przyświecał samorządowcom to promocja lokalnych produktów, tak aby wyzwolić inicjatywę w producentach rolnych i stworzyć im odpowiednie warunki do handlu. Obecnie miejsce to będzie oferowało lepsze warunki do handlu dla rolników, sadowników czy ogrodników, ale też dla kupujących czyli przede wszystkim mieszkańców Ropczyc. 

Firma wykonawcza tj. Zakład Budowlano-Handlowo-Produkcyjny „BronBud” rozpoczęła przebudowę początkiem lutego. Pomimo problemów z pogodą udało się ją zakończyć w terminie. W ramach inwestycji powstało 10 pomieszczeń handlowych o powierzchni użytkowej około 16,20 m2 oraz 4 pomieszczenia handlowe o powierzchni około 33,15m2. W centralnej części budynku znajduje się wiata o powierzchni około 169 m2 przeznaczona na handel doraźny „ze stołu” m.in. produktami warzywniczymi, owocami i innym produktami rolnymi. Taka forma sprzedaży jest dziś na terenie naszego miasta i gminy prowadzona w ograniczonym zakresie i w sposób mocno rozproszony. Ten rodzaj działalności to też sposób na promocję produktów tradycyjnych, ekologicznych na które, co można zaobserwować w ostatnich latach, jest coraz większe zapotrzebowanie. Wygospodarowane zostały również miejsca parkingowe dla handlujących przede wszystkim pod wiatą oraz część sanitarno – magazynowa. Cały plac jest utwardzony, oświetlony i ogrodzony.

Ten nowoczesny obiekt, spełnia oczekiwania zarówno mieszkańców jak i potencjalnych najemców stoisk. Jego uruchomienie to szansa dla rozwoju sprzedaży bezpośredniej – przez producenta – konsumentowi, bez pośredników. Dzięki temu wzmożona zostanie aktywność ogrodniczo-warzywna, a co za tym idzie wsparcie dla mniejszych producentów z naszej gminy. Lokalne targowiska są do tego bardzo dobrym miejscem.

Inwestycja kosztowała blisko 1 mln 900 tys. zł z czego 800 tys. zł Samorząd pozyskał ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całość targowiska harmonijnie wpisuje się w otaczającą zabudowę wokół niego. To kolejny nowoczesny obiekt w naszym mieście.

Galeria zdjęć

Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: