Solidna Firma

28-01-2011

VIII edycję konkursu „Solidna Firma Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego” podsumowano podczas uroczystej gali 22 stycznia br. w Motelu Super 6 w Ropczycach. Organizatorami konkursu byli Starosta Powiatu i Stowarzyszenie Przedsiębiorców Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.
W konkursie uczestniczyły firmy prowadzące działalność gospodarczą na terenie powiatu. Przy ocenie kandydatów Kapituła opierała się na zasadach określających cele konkursu: promocję firm solidnych i rzetelnych, o wysokiej jakości produktów i świadczonych usług, dbających o dobry wizerunek, zadowolenie klientów i kontrahentów. Analizie poddano m.in. wartość inwestycji lokalnych, innowacyjność i nowoczesność technologii, dynamikę i strukturę zatrudnienia, dbałość o pracowników i ich rozwój zawodowy, relacje z kontrahentami, działalność charytatywną na rzecz lokalnej społeczności, realizację obligatoryjnych zobowiązań.
Po sprawdzeniu wszystkich ankiet i podliczeniu punktów wyłoniono najlepsze firmy w naszym powiecie w roku 2010. Okolicznościowe dyplomy wręczono podczas gali, w której oprócz przedstawicieli firm biorących udział w konkursie uczestniczyli m.in.: poseł Wiesław Rygiel, starosta Stanisław Ziemiński oraz wicestarosta Dorota Strzyż, burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, wiceburmistrz Robert Kuraszkiewicz, zastępca burmistrza Sędziszowa Młp. Elżbieta Świniuch, wójtowie Ostrowa – Piotr Cielec, Iwierzyc – Bogusław Mucha i Wielopola Skrzyńskiego – Czesław Leja. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli banków: PEKAO SA, PKO BP, Banku Spółdzielczego w Ropczycach i Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

Laureatami VIII edycji konkursu „Solidna Firma” zostali:
- Trans – Bet s. c. M. S. A. Tomaszewscy w Lubzinie
- ZPH Cerplast Sp. z o.o. w Ropczycach
- ZM INVEST SA w Ropczycach
- Gospodarstwo Rolne „Góra Ropczycka” Sp. z o.o.
- Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Iwierzycach z/s w Sielcu
- PHU „Weglobud” w Wielopolu Skrzyńskim
- FUH WAM –Wojciech, Adam, Marcin Dariusz Żyłka w Ostrowie.

Dyplomy uznania w konkursie „Solidna Firma” przyznano firmom:
- KIDDE Polska Sp. z o.o.w Ropczycach
- Motel Super 6 w Ropczycach
- Centrum Kształcenia Praktycznego w  Ropczycach
- Warsztaty Szkolne Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach
- Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ropczycach
- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ropczycach
- Firma „Santex” w Sędziszowie Młp
- FHU „Węglobud” w Sędziszowie Młp
- Młyn „Ocieka” w Ociece
- Fabryka Farb i Lakierów „Polchemia” w Skrzyszowie
- FHU „Trans-Star” s.c. w Ociece
- Zakład Usług Komunalnych w Ostrowie.